امتیاز مثبت
۰
یک کارشناس ارشد بازار سهام تاکید کرد
۲ نگرانی جدی در بورس
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 219626
 
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تاکید بر اینکه پخش شایعات توسط سایت‌ها و رشد شدید برخی شرکت‌های کوچک و زیان‌ده از نگرانی‌های جدی بورس است، گفت: صنایع بزرگ مانند بانک‌ها، پتروشیمی‌ها، پالایشی‌ها آینده خوبی خواهند داشت.
حسین خزلی خرازی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که با توجه به رشد چشمگیر اخیر شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها آیا حبابی در قیمت سهام مشاهده می‌شود، اظهار داشت: بازار سهام اکنون با متوسط پی به ای 8 حبابی نیست چرا که آینده بازار تا سال 93 با توجه به چشم‌انداز صنایع پیشرو و بزرگ از جمله بانک‌ها، پتروشیمی‌ها، فولاد، مس، مخابرات، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها مثبت ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: صنایع بزرگی که تاثیر بالایی در رشد شاخص داشته‌اند جای هیچ نگرانی‌ای ندارند و در این میان تنها نگرانی جدی رشد شدید قیمتی شرکت‌های زیان‌ده و کوچک است.

خرازی با بیان اینکه حرکت رسانه‌ای مشکوکی طی هفته‌های اخیر موجب نگرانی جدی‌تر بازار شده است، گفت: برخی سایت‌ها، بولتن‌ها و پیامک‌های خبری سعی در تغییر جهت بازار به نفع خود دارند و هم‌اکنون وظیفه اصلی نهاد ناظر جلوگیری از انتشار شایعات و شفاف‌سازی بیشتر است.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه ارسال پیامک‌ها و اخبار غیررسمی و جهت‌دار و پخش شایعات توسط آنان افزایش یافته است، گفت: سرمایه‌گذاران نباید به اینگونه اخبار اتکا کرده و بر مبنای آن تصمیم‌گیری کنند.

وی تاکید کرد: عموم مردم که اخیرا وارد بازار سهام شده‌اند، نباید تحت تاثیر جو‌سازی و شایعات قرار گیرند. افراد غیرحرفه‌ای با وجود صندوق‌های سرمایه‌گذاری با نگاه به سودآوری صنایع به صورت بلند‌مدت سرمایه‌گذاری کنند.

خرازی در پاسخ به اینکه توصیه شما برای سرمایه‌گذاران با توجه به شرایط مبهم نرخ خوراک پتروشیمی‌ها چیست و اینکه آیا پیش از نهایی شدن نرخ خوراک در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری و تشکیل صف‌های خرید صحیح است، گفت: افزایش نرخ گاز تاثیر‌های مختلفی بر شرکت‌ها می‌گذارد و در شرایط فعلی توصیه می‌کنم تا نهایی شدن نرخ خوراک در مجلس، سرمایه‌گذاران بدون توجه به شایعات صبر پیشه کنند.