امتیاز مثبت
۰
ارائه تسهیلات صفر درصدی برخی خودروسازان
«دامپینگ» چینی در بازار خودروهای ایران
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 309806
 
برخی از شرکت‌ها و نمایندگی‌های خودروساز چینی با ارائه 60 درصد از قیمت خودرو به صورت تسهیلات با سود ناچیز و برخی هم صفر درصدی به دنبال ماندگاری در بازار ایران به هر قیمتی هستند. این خودروسازان با ارائه تخفیف‌های ویژه و همچنین با کنار آمدن در نحوه اقساط خودرو به فروش منعطف خودرو که در اصلاح اقتصادی به دامپینگ معروف است روی آورده‌اند.
«دامپینگ» چینی در بازار خودروهای ایران
 
اقتصاد ایران آنلاین-سعیده زمانی: کسانی که اخبار خودرو را پیگیری می‌کنند می دانند که بازار خودرو در ایران بیش از دو سال است که در رکود به سر می‌برد. افزایش یکباره قیمت دلار در سال 91 و در ادامه آن دو برابر شدن قیمت اغلب خودروهای داخلی و خارجی موجب شده که از طرفی قدرت خرید مشتریان خودرو کاهش یابد و از طرفی دیگر مشتریان با قیمت‌ها و در نهایت کیفیت پایین خودروهایی روبرو باشند که از لحاظ اقتصادی نمی‌ارزد. این جریان تا جایی ادامه پیدا کرد که حتی سال گذشته برخی از مشتریان خودرو برای اصلاح روند موجود به تشکیل کمپین نخریدن خودرو پرداختند. اما با این تفاسیر بازار خودرو همچنان در گیر رکود است.

روزنامه همدلی در ادامه نوشت: در این میان برخی از خودروسازان کشور اخیراً برای تحرک این بازار اقدام به فروش اقساطی خودرو با شرایط ویژه کرده اند. اما آن چیزی که این روزها نظر مشتریان خودرو را جلب می‌کند آگهی‌های فروش جذاب خودروسازان چینی است. گزارش خبرنگار همدلی حکایت از این موضوع دارد که برخی از شرکت‌ها و نمایندگی‌های خودروساز چینی با ارائه 60 درصد از قیمت خودرو به صورت تسهیلات با سود ناچیز و برخی هم صفر درصدی به دنبال ماندگاری در بازار ایران به هر قیمتی هستند. این خودروسازان با ارائه تخفیف‌های ویژه و همچنین با کنار آمدن در نحوه اقساط خودرو به فروش منعطف خودرو که در اصلاح اقتصادی به دامپینگ معروف است روی آورده‌اند.

گزارش‌های خبرنگار همدلی حاکی از این موضوع است که اخیراً شرکت مدیران خودرو، کرمان موتور، شرکت خودروان وفا به عنوان یکی از نمایندگان شرکت مدیران خودرو و برخی دیگر از شرکت‌های چینی وابسته به ایران خودرو و سایپا اقدام به فروش منعطف خودروهای خود در بازار کرده اند. بدین صورت که مشتری با پرداخت 40 تا 90 درصد از مبلغ به صورت اولیه و با اقساط 3 تا 60 ماه می تواند اقدام به خرید خودروهایی همچون جیلی، ام وی ام، جک و لیفان کند. البته مشتریان این خودروها نه تنها می‌‌توانند از تسهیلات بالای این خودروها استفاده کنند بلکه در صورت تسویه مبلغ خودرو تا یکسال نیز هیچ سودی بابت دریافت وام پرداخت نمی‌کنند.

همچنین تخفیف 5 درصدی برای کارمندان دولت، بازنشستگان کشوری، تامین اجتماعی و شرکت در قرعه‌کشی‌های ماهانه و خسارت تحویل 30 درصدی به همراه دریافت تنها یک چک، آن هم فقط بابت تضمین بازپرداخت پول از دیگر شرایط جذاب برای فروش خودرو چشم‌بادامی ها در بازارایران است که البته تا حدودی نیز موفق بوده است. چندی پیش ایران خودرو توانست با ارائه تسهیلات خوب و همچنین تبلیغات فراوان تعداد قابل توجهی از خودروهای H30 را به فروش برساند.

مقایسه کیفی خودروهای ایرانی با چینی
یک کارشناس بازار خودرو در خصوص مقایسه کیفیت خودروهای ایرانی با چینی با بیان اینکه خودروهای چینی به لحاظ شکلی جدیدتر هستند ولی به لحاظ عمر به پای خودروهای ایرانی نمی‌رسند گفت: کیفیت خودروهای ایرانی به نسبت چینی بهتر است اما مشکل در این جاست که خودروهای ایرانی قدمتی زیاد دارند. آرش راهبر با اشاره به خودرو 405 که تولید سال 1987 است گفت: یعنی سال آینده 30 سال از مدت عمر این خودرو می‌گذرد و وقتی یک خودرو 30 سال در خط تولید دوام بیاورد در واقع نشان دهنده عقب‌ماندگی صنعت خودروسازی یک کشور است. وی در ادامه گفت: اغلب مدت زمان تولید خودروهای خارجی بیشتر از 6 سال نیست. تویوتا 4 سال یک‌بار عوض می‌شود؛ چرا که خودروها در حال الکترونیکی شدن هستند و این موضوع نیاز به بروز رسانی زیاد دارد .

چالش مهم خریداران
وی با بیان اینکه دارندگان خودروهای چینی برای فروش با مشکل روبرو می‌شوند گفت: یکی از چالش‌های مهم خریداران خودروهای چینی همین موضوع است. این کارشناس بازار خودرو با اشاره به این موضوع که بعضی اوقات ماشینی را که 59 یا 60 میلیون خریداری می‌شود ظرف مدت یک‌سال 6 میلیون تومان از قیمت آن کم می‌شود گفت: در حالی که ماشین‌های کره‌ای حتی اگر یک‌سال سوار آن بشوید گران‌تر نیز می‌شوند.

آسیب‌شناسی خودروسازان چینی
نکته مهم این است که خودروهای چینی هنوز در اقلیم ایران دقیق تست نشده‌اند و معلوم نیست از لحاظ کیفی چقدر دوام دارند. راهبر با بیان این مطلب گفت: چون در مورد تولیدکنندگان قطعه‌های چینی همیشه در دنیا شک و تردید وجود دارد. یعنی یکی از عواملی که ماشین‌های چینی هنوز نتوانسته اند رشد خوبی داشته باشند این است که این ‌خودروها در کیفیت و عمر قطعه‌سازی هنوز به قدرت و توان ژاپنی ها و کره‌ای و آلمانی‌ها نرسیده‌اند.

استاندارد من درآوری چینی ها
یکی دیگر از مشکلاتی که موجب شده خریداران خودرو‌های چینی را به تردید بیندازد عدم استانداردهای لازم برای این خودروهاست. آرش راهبر در این باره می گوید: چینی‌ها استاندارد خودشان را روی ماشین هایشان گذاشته اند. وی با بیان اینکه موسسه« یورو ان کپ» در جهان مسئول بررسی استانداردهای تصادفات ماشین و نحوه مقاومت خودرو است گفت: اما چینی ها استانداردی با نام CNN CAP طراحی کرده اند و طبق آن به خودروهایشان ستاره می‌دهند. مثلاَ 5 ستاره «یورو ان کپ» کره‌ای ها، ژاپنی‌ها، اروپایی ها و آمریکایی‌ها به صورت معمول 4 از 5 است. وی گفت: خودروهای چینی هم طبق استاندارد تعریف شده خودشان این تعداد ستاره را دارند اما 5 ستاره چینی‌ها به 5 ستاره «یورو ان کپ» نمی رسد. بنابراین فضای کاری چینی‌ها اثبات شده نیست ولی چون قیمت خوبی دارند می‌دانند که به هر حال استقبال خوبی از آن می‌شود. اما اینکه چقدر خودروهای چینی مورد تائید است این موضوع نیاز به زمان دارد تا آزمایش شود.

بدسلیقگی در طراحی
خودروهای چینی پاکیزگی طراحی خوردوهای ژاپنی ، کره‌ای و اروپایی را ندارند. طراحی خودروهای چینی خیلی شلوغ است و این امتیاز مطلوبی نیست. نکته دیگر درباره ظاهر خودروهای چینی کپی‌کاری چینی‌هاست. اگرچه همه خودروسازان جهانی کپی را در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ اما چین در این مورد دست همه کشورها را بسته است. برای نمونه می‌توان لیفان 820 را نام برد که کپی فورد موندئو است.

ارزان فروشی؛ نقشه جدید چشم‌بادامی‌ها
اما از حدود دو سال پیش معلوم بود که که خودروسازان چینی برای حفظ بقای خویش به ارزان‌فروشی روی می‌آورند. در این میان این نکته باید مدنظر قرار گیرد که به طور کلی شزط سودآوری تولید در هر صنعتی نیازمند تیراژ بالا است. خودروسازان چینی به این نکته واقفند که تنها راه کاهش هزینه‌هایشان از مسیر افزایش تولید می گذرد. با این تفاسیر می‌توان به دلیل اصلی روی آوردن به شیوه‌های فروش منعطف آن‌ها پی برد.

آرش راهبر در این باره گفت: تیراژ بالا در کاهش قیمت خودرو خیلی تاثیرگذار است؛ خیلی از خودروسازانی که در دنیا به تعداد تولید کم ماشین بسنده کرده بودند سال‌های سال است که در لیست خودروسازان ورشکسته قرار گرفته اند. وی با بیان اینکه یک زمانی انگلیس 40 تا 50 تا کمپانی خودروسازی داشتند که به صورت اندک به تولید خودرو می‌پرداختند گفت: همه این خودروسازان تعطیل شده‌اند؛ یعنی هر جا که تولید انبوه پایین باشد کمپانی در معرض ورشکستگی قرار می‌گیرد. وی گفت: چینی ها نیز در عین حال تعداد فروشی را برای خود در نظر می‌گیرند و برای این کار برنامه ریزی اولیه می‌کنند که مثلاَ می‌خواهیم سالی 50 هزار نسخه بفروشیم و به همین علت نیز مجبور می‌شوند که برای اینکه هزینه‌هایشان کاهش یابد فروششان را از طرق مختلف بالا ببرند تا تولید برایشان به صرفه شود.

سودی که خودروسازان چینی بردند
همواره در افکار عمومی این شایعه وجود داشته که چینی‌ها در فروششان به سودهای کلانی می‌رسند. حال با ارزان فروشی خودروسازان چینی این موضوع بدیهی است که چشم‌بادامی‌ها آنقدر در تولید خودرو سود کرده‌اند که حال با کاهش قیمت‌ها بازهم به سودآوری می‌رسند. حال این سوال پیش می‌آید که خودروسازانی که تا به حال می توانستند خودرو را ارزان بفروشند چرا تا بحال این کار را نکردند؟!

خودرو چینی بخریم یا نه؟
نگاه کارشناسان بازار خودرو و آن‌هایی که عادت به استفاده از ماشین‌های اروپایی و کره ای و ژاپنی داشته اند این است که ماشین‌های چینی به قیمت‌شان نمی‌ارزد و فقط ظاهر وسوسه کننده برای خرید دارد. به علاوه اینکه چون این خودروها ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی کنند ممکن است مورد رغبت گروهی قرار نگیرند. علی‌الخصوص که نگاه برخی از خریداران خودرو در ایران نگاه سرمایه ای است. با این تفاسیر به نظر می‌رسد که مشتریان خودروهای چینی اغلب خریداران عادی هستند که به دنبال خودرویی لوکس و هر چند بی‌کیفیت هستند .