امتیاز مثبت
۰
در پایان معاملات امروز بازار سهام
شاخص کل بورس 300 واحد دیگر رشد کرد
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب: 244600
 
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز 300 واحد دیگر مثبت شد و به 73 هزار و 754 واحد رسید؛ در حالی که اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس بدون توجه به هشدارها همچنان روند حبابی خود را ادامه می‌دهد.
به گزارش فارس، اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن امروز هم با افزایش 2 تا 3 درصدی قیمت موجب نگرانی و اعتراض بسیاری از متقاضیان شد چرا که این اوراق با افزایش قیمت خود نشان داد که برای خریدار صرفه اقتصادی ندارد.

 
بر اساس این گزارش، خبرنگار فارس برای دریافت پاسخ از مسئولان فرابورس با مدیرعامل این شرکت و مدیر نظارت بر بازار آن تماس گرفت اما موفق به دریافت پاسخی از سوی آنها نشد و دلیل این افزایش قیمت هنوز مسکوت مانده است.

 
در جریان معاملات امروز بورس اوراق  بهادار تهران، شاخص با افزایش 300 واحدی به 73 هزار و 754 واحد رسید که گروه مپنا، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات، هلدینگ خلیج فارس ‌و توسعه معادن و فلزات بیشترین تأثیر مثبت را داشتند اما در مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت بندرعباس مجموعا 76 واحد تأثیر منفی داشتند.

 
بر اساس این گزارش در فرابورس هم شاخص با افزایش 13 واحدی به  796 واحد رسید که پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی جم، نفت پاسارگاد و نیروگاه عسلویه مپنا بیشترین تأثیر مثبت را داشتند.