امتیاز مثبت
۰
دلایل رشد نرخ اوراق تسهیلات مسکن
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب: 138302
 
مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن دلایل رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس را اعلام کرد و گفت: آموزش نحوه سفارش فروش به دارندگان اوراق یکی از دلایل رشد قیمت تسهیلات مسکن می تواند باشد.
محمدرضا کفاش در مورد وضعیت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس و افزایش‌ قیمتی که طی این مدت با آن رو به رو بودیم اظهار داشت: دلیل خاصی برای افزایش قیمت این اوراق وجود ندارد ولی شاید یکی از مسائل موثر این بود که پیش از این افرادی که قصد فروش اوراق خود را داشتند در ابتدای شروع معاملات با ۵ درصد منفی در صف فروش قرار می‌گرفتند و این باعث می‌شد در ابتدای معاملات قیمت ها با افت شروع شود.

به گزارش تسنیم، وی افزود: بر این اساس برای جلوگیری از این مسئله آموزش‌هایی را به دارندگان این اوراق دادیم که قیمت فروش اوراق خود را با ۵ درصد منفی شروع نکنند، بلکه برعکس با ۵ درصد مثبت سفارش فروش دهند و اگر به فروش نرسید، در پایان معاملات قیمت فروش خود را کاهش دهند. بر این اساس با این آموز‌ش‌هایی که داده شده و اعمال آن از سوی دارندگان اوراق موجب شده، فشار فروش بی‌جا برداشته شود.

مدیر عامل کارگزاری بانک مسکن خاطر نشان کرد: این مسئله یکی از دلایل رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن بود ولی شایعه افزایش وام مسکن مهر نیز موجب شد برخی تصور کنند این افزایش مربوط به تسهیلات مسکن است در حالی که اشتباه بود و پس از مشخص شدن این موضوع، قیمت‌های این اوراق که تا ۶۹ هزار تومان بالا رفته بود به ۶۰ تا ۶۱ هزار تومان کاهش یافت.