امتیاز مثبت
۰
کاهش ۵۷درصدی فروش رنو در ایران
يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 179640
 
فروش رنوی فرانسه در ایران طی مه ‌۲۰۱۳ با کاهش ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ هزار و ۵۸۰ دستگاه و فروش جهانی این شرکت با کاهش ۵/۳ درصدی به حدود ۲۱۳ هزار دستگاه رسید.

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: فروش جهانی این شرکت در مه ۲۰۱۳ با کاهش ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده و به ۲۱۳ هزار و ۸۹۵ دستگاه رسیده است. 

بر اساس این گزارش فروش رنو در بازار ایران در مه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۷.۷ درصد کاهش داشته و به ۲ هزار و ۵۸۰ دستگاه رسیده است. فروش رنو در این ماه نسبت به ماه قبل از آن نیز با کاهش ۳۵ درصدی مواجه شده است. رنو در ماه آوریل امسال ۴ هزار و ۲ دستگاه از محصولات خود را در بازار ایران به فروش رسانده بود. 

میزان فروش رنو در ایران طی ۵ ماه نخست سال جاری میلادی نیز بالغ بر ۲۵ هزار و ۴۸۲ دستگاه اعلام شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸.۷ درصد کاهش داشته است. فروش رنو در ایران طی ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۴۱ هزار و ۵۵۲ دستگاه اعلام شده بود. 

میزان فروش محصولات رنو در ایران طی ماه های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۱۳ نیز به ترتیب ۳ هزار و ۶۱۵ دستگاه، ۷ هزار و ۸۵ دستگاه و ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه بوده است. 

پیش از اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران که از اول جولای ۲۰۱۲ به اجرا گذاشته شد فروش رنو در ایران به طور متوسط ۹ تا ۱۰ هزار دستگاه در ماه بود. 

خودروی لوگان پرفروش ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال ۹۰ و به صورت سی کی دی در این کشور تولید می شود. 

بر اساس گزارش تسنیم، این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۶.۷ درصدی به ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه رسید. 

فروش جهانی رنو در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی نیز با کاهش ۱.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیون و ۵۳ هزار و ۸۲۴ دستگاه رسیده است.