امتیاز مثبت
۰
ادعای عجیب یک روزنامه اصلاح‌طلب؛
مسکن در ماه اول دولت روحانی 30 درصد گران شد
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب: 198243
 
یک روزنامه اصلاح‌طلب، ادعای افزایش 30 درصدی قیمت مسکن در روزهای اخیر را مطرح ساخته و علت آن را شفاف نبودن سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

 مشرق: یک روزنامه اصلاح طلب در شماره یکشنبه 17 شهریور در مطلبی با عنوان «شوک در بازار مسکن؛ قیمت خانه 30 درصد افزایش پیدا کرد»، نوشته است: «در حالي که در روزهاي گذشته اخباري مبني بر کاهش قيمت مسکن منتشر شد. ناگهان قيمت در چند روز گذشته آنقدر بالا رفت که پايتخت نشينان را دچار شوک کرد. به طوري که تهران را رکورددار قيمت فروش آپارتمان در کشور کرد. تا جائي که در برخي مناطق تهران قيمت آپارتمانها را تا متري 20 ميليون تومان افزايش داد.»

به نوشته این روزنامه، «با اينکه مردم منتظر کاهش قيمت بازار مسکن هستند اما ظاهرا افزايش قيمت مسکن تا 30 درصد دوباره نگرانيها را در اين حوزه افزايش مي‌دهد.»


این روزنامه اصلاح‌طلب که مدیرمسئول آن روابط نزدیکی با نهاد ریاست جمهوری دارد و یکی از گزینه‌های تصدی مسئولیت در رسانه‌های دولتی هم محسوب می‌شود، اعتراف کرده که «تا در سياست‌هاي وزرات راه و شهرسازي شفاف سازي اتفاق نيافتد گراني مسکن و اجاره بها همچنان رشد خواهد داشت وبايد درمان قطعي براي اين معضل پيداشود، چرا که مردم متضرر اصلي هستند.عده اي نيز بر اين باورند:دولت قبلي باعث رشد 200 درصدي قيمت مسکن شدو تا راه حل اساسي براي اين موضوع پيدا نشود،همچنان شاهد رو به رشدقيمت مسکن و اجاره بها در کشورخواهيم بود.»

ادعای این روزنامه درباره گران شدن 30 درصدی مسکن در چند روز گذشته، کاملا بر خلاف گزارش‌های میدانی از سطح شهر، مشاوران املاک و همیاران مسکن در محلات است. همچنین هفته گذشته رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد: طی چند هفته گذشته ۹ درصد از حباب ۲۰ درصدی قیمت مسکن کاهش داشته است.

با توجه به اظهارات فعالان بازار، ادعای این روزنامه درباره افزایش 30 درصدی قیمت مسکن، کاملا عجیب است و علت چنین داستان‌پردازی‌های خلاف واقع مشخص نیست. با این حال، مطمئنا مطرح کردن ادعای افزایش 30 درصدی قیمت مسکن، بر خلاف مصالح اقتصاد کشور و برنامه‌های دولت یازدهم برای ایجاد ثبات و آرامش در بازارهای مختلف از جمله مسکن است.