امتیاز مثبت
۰
نگاهی به بازار سرمایه در هفته گذشته
بورس هفته طلایی گذراند
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 345276
 
بورس هفته طلایی گذراند
 
در پنج روز کاری هفته اخیر، بورس تهران نسبت به هفته قبل شاهد رشد ارزش و حجم معاملات بود. همچنین نماگر اصلی بورس توانست باز هم رکوردی جدید به ثبت برساند.

 
به گزارش ایسنا، در پنج روز کاری اخیر در بورس اوراق بهادار تهران ارزش کل معاملات به ۵۳۲۴ میلیارد تومان رسید که این آمار در پنج روز کاری هفته گذشته ۴۲۴۶ میلیارد تومان بود با این حساب ارزش معاملات بورس اوراق بهادار توانسته بیش از ۲۵ درصد رشد داشته باشد.

 
همچنین در این هفته حجم معاملات به ۱۳ هزار و ۳۱۹ میلیون سهم رسید این در حالی است که در هفته گذشته این آمار ۱۰ هزار و ۳۹۹ بود در نتیجه حجم معاملات نیز شاهد رشد ۲۸ درصدی بوده است. در این مدت تعداد دفعات معامله ۱۳ دفعه بیشتر از هفته گذشته بود.

 
در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نماگر اصلی بورس در تراز ۲۵۴ هزار و ۴۴۶ واحدی ایستاد اما در پنج روز کاری این هفته این شاخص با رشد مضاعفی روبرو شد و در نهایت در تراز ۲۵۵ هزار و ۴۴۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. با این حساب این شاخص با رشد ۷۱۸ واحدی معادل ۰.۲۸ درصد توانست رکورد دیگری را به ثبت برساند.

 
شاخص بازار اول و دوم نیز در این مدت به ترتیب ۷۵۱ واحد افت و ۷۱۱۴ واحد رشد داشتند. همچنین شاخص قیمت توانست ۱۹۷ واحد افزایش یابد.

 
در عین حال  تعداد ۱۹۴ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۲۰۱ میلیارد تومان مورد معامله  قرار گرفت و که تعداد معاملات با ۱ درصد و ارزش آن با دو درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شد.

 
در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد دو میلیون و ۱۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان معامله شد.