امتیاز مثبت
۰
روحانی: خبرنگاران نقص ها بدون لکنت زبان بگویند
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 345258
 
رئیس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: خبرنگاران اگر نقصی در کار ما میبینند، بدون هیچ لکنت زبانی بیان کنند، نه تنها ما خوشحال می شویم، بلکه این را نشانه ای از جامعه ی آزاد می دانیم.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز و پس از جلسه هیئت دولت، به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار به حیاط پاستور آمد و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار کرد: روز خبرنگار را به همه طلایه‌داران اطلاع‌رسانی کشور تبریک می‌گویم و برای شهدای عزیز خبرنگار از خدا تعالی مقام و اجر را خواستارم.

 
وی افزود: همواره کار خبرنگاری و نقش خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی به مردم بسیار مهم است. اصولا یکی از نیازهای مهم جامعه، داشتن اطلاعات از خود جامعه و سایر جوامع است. امروز می‌بینید که هر کس صبح از خواب بیدار می‌شود از راطریق موبایل خود از آخرین خبرها کسب می‌کند، پس معلوم است که خبر داشتن از حوادث جهان مورد نیاز انسان است و بر مبنای آخرین اطلاعات، برنامه و سخنان و افکار و مواضع خود را تنظیم می‌کند.

 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اطلاع رسانی بسیار مهم بوده و دولت حامی آن است که مردم از همه اطلاعات با خبر باشند، تصریح کرد: اینکه اطلاعات را به عنوان رانت در اختیار گروه و یا فرد خاصی قرار دهیم کار درستی نیست، اطلاعات باید در اختیاز همگان قرار بگیرد. البته خبرنگاران واسطه اصلی هستند تا با واقعیت‌های موجود جامعه، گوش و چشم و جان مردم را سیراب کنند.

 
روحانی ادامه داد: برای ما مهم است که اطلاعات واقعی باشد و کم‌کاست نشود؛ می‌خواهیم که همه خبرنگاران عزیز احساس کنند که مسئولیت آنها امانت‌داری از خبر دقیق و واقعیت‌های موجود جامعه است. اگر واقعیت را در خبر تغییر دهیم، به نوعی نمی‌گذاریم مردم قضاوت دقیق و به جا داشته باشند و یا اینکه با این کار جامعه را ملتهب می‌کنیم و یا اطلاعاتی به مردم می‌دهیم که ممکن است با واقعیت فاصله داشته باشد.

 
وی به خبرنگاران گفت: دولت از خبرنگاران درخواست می‌کند تا با تلاش خود واقعیات جامعه را