امتیاز مثبت
۰
اجرای آزادراه تهران- شمال چه زمانی آغاز شد و قرار بود چه زمانی افتتاح شود؟
کلنگ زنی پروژه ای که قرار بود افتتاح شود
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 173169
 
آزادراه تهران- شمال ۱۷ سال پس از آغاز اجرا، توسط احمدی نژاد کلنگ زنی می شود احمد صادقی معاون وزیر راه گفته است که به زودی کلنگ زنی اجرای قطعات دو و سه این آزاد راه با حضور رئیس جمهور انجام شده و پروژه توسط قرارگاه خاتم الأنبیاء عملیاتی می شود.

آقای معاون که در طول سال های فعالیت بارها از اجرا و پیشروی این پروژه سخن گفته است، حالا در آخرین روزهای فعالیت دولت دهم خبر از کلنگ زنی قطعات دو و سه آن توسط محمود احمدی نژاد داده است. شاید آقای معاون که بعد از مناقشات زیاد با بنیاد مستضعفان به عنوان پیمانکار اولیه این پروژه داشته و موفق به واگذاری آن به قرارگاه خاتم شده است، قصد دارد این پیروزی را با برگزاری مراسم کلنگ زنی جشن بگیرد.
 
به گزارش اقتصاد ایرانی، در این شرایط، دولتی که بیشترین درآمدهای نفتی را کسب کرده است و یکی از اصلی ترین شعارهایش، اجرای طرح های عمرانی بوده است حالا بعد از ۸ سال فعالیت به جای آنکه روبان افتتاح باسابقه ترین پروژه عمرانی کشور را قیچی کند، می خواهد کلنگ آن را به زمین بزند. کلنگی که برای اولین بار ۱۹ آذر ۱۳۷۵ توسط هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت به زمین زده شده بود و طبق وعده های این سال ها چندین بار، زمان اتمام این پروژه به سر رسیده است.

سال ۷۵ که این پروژه به بنیاد مستضعفان واگذار شد قرار بود در بدترین حالت ممکن ظرف پنج سال به بهره برداری برسد. رحمتی اولین وزیر راه دولت نهم سال ۱۳۸۵ گفته بود این پروژه تا پایان دولت نهم در سال ۸۸ به اتمام می رسد. اردیبهشت ماه سال گذشته هم نیکزاد آخرین وزیر راه دولت احمدی نژاد تاکید کرده بود که مناطق ۳ و ۴ آزاد راه تهران-شمال تا پایان سال ۹۱ افتتاح می شود و کل پروژه تا پایان دولت دهم به بهره برداری می رسد. هرچند که نیکزاد بعدها این اظهانظر خود را به گونه ای دیگر اعلام کرد و اذعان داشت که «من گفته ام فاز اول و چهارم آزادراه در پایان دولت دهم به بهره برداری می رسد.»