امتیاز مثبت
۰
نرخ دلار ۲۵۰ تومان افزایش یافت
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 347986
 
نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (سه شنبه) با رشد ۲۵۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به قیمت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شد.
بر این اساس، نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان و فروش ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود.

 
قیمت خرید هر یورو نیز ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۵ هزار و۴۰۰ تومان شد.

 
میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۵ هزار و ۱۷۳ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۷۳۱ تومان بود.

 
 همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۳ هزار و ۹۴۷ تومان فروخته شد، حواله دلار نیز ۱۲ هزار و ۸۱۰ تومان به فروش رسید.

 
نرخ دلار در روزهای اخیر با جوسازی سفته بازان، به دلیل نزدیک شدن به نشست FATF و نگرانی از قرار گرفتن نام ایران درلیست سیاه این نهاد مالی، رو به افزایش گذاشته است.

 
قرار است نشست اصلی FATF در روزهای پایانی بهمن امسال برگزار شود که در آن به موضوع تصویب نشدن لوایح FATF پرداخته می‌شود.

 
این گونه شایعه شده که ایران به دلیل تصویب نکردن همه لوایح FATF در لیست سیاه این نهاد قرار می‌گیرد، اما برخی دیگر معتقد هستند که بعید است این اتفاق در نشست پیش روی FATF رخ دهد.

 
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این باره می‌گوید: نمایندگان ایران در اجلاس مقدماتی شرکت کرده و نظرات خود را مطرح کردند.

 
رییس کل بانک مرکزی نیز گفت: نوسانات اخیر نرخ ارز به دلیل این است که برخی به بهانه برگزاری جلسه FATF تلاش می‌کنند در بازار ارز التهاب ایجاد کنند این در حالی است که بارها اعلام کرده‌ایم این موضوع تاثیری بر این بازار نخواهد داشت.

 
عبدالناصر همتی اظهار داشت: برخی می‌گویند که سطح مقاومت ۱۴ هزار تومان نرخ ارز شکسته شده است اما باید به یاد داشت که در یک سال گذشته حدود سه بار این سطح شکسته شده اما بانک مرکزی توانست بازار را کنترل کرده و قیمت‌ها متعادل شود.