امتیاز مثبت
۰
یکی دیگر از محصولات رنو در راه ایران‌خودرو
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 146835
 
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در محصول و کیفیت گفت: این خودروساز در کنار توسعه برند ملی برای افزایش سهم بازار و تقویت استقلال صنعتی برای تکمیل سبد محصول خود با شرکتهای معتبر خودروسازی جهانی نیز همکاری می‌کند.

 ایسنا: میرجواد سلیمانی اظهار کرد: بر اساس برنامه استراتژیک ایران خودرو که چهار سال پیش هدف گذاری شد، سهم برند ملی در سبد محصولات از ۱۷ درصد در آن زمان به ۳۰ درصد در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزایش تولید رانا و تولید دنا در سال آینده را دارای جایگاه مهم در این امر دانست و گفت:‌ علاوه بر پروژه‌های توسعه محصول با برند ملی و داخلی، مذاکراتی با شرکای خارجی در برنامه ما قرار دارد که بر اساس آن محصولات دیگری در کنار برند ملی تولید و به سبد محصولات افزوده خواهند شد.

سلیمانی، وانت یو۹۰ و تندر دنده اتوماتیک و فیس لیفت را از تازه ترین نتایج همکاری با رنو ذکر کرد و گفت: مذاکراتی نیز انجام شده تا محصول تازه‌ای از رنو را در سبد ایران خودرو داشته باشیم که در صورت قطعی شدن این امر اطلاع رسانی خواهد شد.


قائم مقام ایران خودرو، شریک یابی را از راهبردهای مهم ایران خودرو عنوان کرد و گفت: براین اساس در سال ۱۳۸۹ تعداد ۲۰ خودروساز خارجی معتبر مورد بررسی قرار گرفتند و از میان آنها ۱۰ خودروساز انتخاب و با آنان مذاکره شد که در نهایت مذاکرات با سه شرکت برای تکمیل سبد محصولات ایران خودرو در کلاس SUV، کلاس کوچک A و B و ابعاد بزرگ D و E شروع شده است.


وی افزود: این محصولات در ابتدا به صورت CKD تولید خواهند شد اما ساخت داخل قطعات اولویت اصلی ماست و تا حد امکان قطعات از منابع داخلی ایران تامین خواهند شد. در همین راستا مذاکراتی نیز با شرکای آسیایی و اروپایی آغاز و به تفاهم نهایی نزدیک شده که بعد از قطعی شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.