امتیاز مثبت
۰
١١٠ کیلومتر راه جدید تا پایان سال در سه استان افتتاح می‌شود
شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 348831
 
مدیرکل ساخت و توسعه راههای منطقه شمال کشور، گفت: ۱۱۰ کیلومتر راه به ارزش حدود ۷۹۵ میلیارد تومان تا پایان سال در سه استان گیلان، مازندران و سمنان افتتاح می‌شود.
«حسن کلهری» روز شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: از این ١١٠ کیلومتر راه جدید، ۴۰ کیلومتر در استان مازندران با سرمایه‌گذاری ۴۳۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی در خصوص جزییات این پروژه‌ها گفت: ۱۵.۵ کیلومتر راه در محور هراز و میدان هزارسنگر، تونلهای وانا و زیارباغ پلور تا لاسم و بایجان تا وانا و تقاطع میدان هزارسنگر آمل به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان است. همچنین ۲۱ کیلومتر راه در مسیر ساری - تاکام به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان احداث شده است.

وی توضیح داد: پروژه دیگر به طول ۳.۵ کیلومتر تقاطع‌های شهید مهدوی قائمشهر و ولیعصر فریدونکنار است که ارزش آن ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گفته کلهری ۲۹ کیلومتر راه نیز در استان گیلان به ارزش ۲۱۰ میلیارد تومان تا پایان سال٩٩ به بهره برداری می رسد.

وی گفت: نخستین پروژه به طول ۱۴ کیلومتر کمربندی انزلی در یک باند است که ارزش آن ۱۲۰ میلیارد تومان است.همچنین ۱۰کیلومتر  راه در محور فومن-پونل به ارزش ۶۰ میلیارد تومان درحال ساخت است.

کلهری خبر داد که ۵ کیلومتر راه نیز در محور فومن - سراوان به ارزش ۳۰ میلیارد تومان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

بر اساس اظهارات کلهری، امسال ۴۱ کیلومتر راه در استان سمنان به ارزش ۱۵۵ میلیارد تومان نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: در استان سمنان،‌۳۰ کیلومتر محور دامغان - معلمان به ارزش ١٠٠ میلیارد تومان، ۸ کیلومتر محور سمنان - فیروزکوه  به ارزش۴۰ میلیارد تومان و ۳ کیلومتر تقاطع شرقی گرمسار و رمپ و لوپهای آن به ارزش ۱۵ میلیارد تومان تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.