امتیاز مثبت
۱
در ساعت پایانی شب سری به سعادت​آباد بزنید تا آقازاده​ها و فرزندان بدهکاران بانکی را با اتومبیل​های آخرین مدل ببینید
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 94101
 
نماینده نایین از بخشنامه دولت به دستگاه‌های اجرایی استان‌ها مبنی بر عدم مشورت با نمایندگان انتقاد کرد.
به گزارش خبر، حسن تامینی نماینده رشت در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مشکلات امروز جامعه به جایی رسیده که باید از مردم عذرخواهی کنیم، گفت: اگر نیم‌ نگاهی به دور و بر خودمان بیندازیم به این باور و تشخیص می‌رسیم که مشکلات امروز مردم چیست. مشکل امروز مردم منازعات سیاسی نیست، مشکلات مردم بیکاری است که امان مردم را بریده است.

وی تصریح کرد: استان گیلان با توجه به تعداد بالای افراد تحصیلکرده، به بن‌بست مشکل بیکاری رسیده است. مشکلات بانکی دیگر مشکل مردم است، دیگر وام ازدواج هم نمی‌دهند. همین موسسات مالی و اعتباری که تعداد آنها از خواروبار فروشی‌های محل شما هم بیشتر شده، مردم را به خاک سیاه نشانده است.نماینده رشت با بیان اینکه اجاره مسکن و گرانی‌های سرسام آور مردم را بیچاره کرده است، خاطرنشان ساخت: در بسیاری از مواقع خود ما هم قانون تصویب می‌کنیم، اما قانون را رعایت نمی‌کنیم. هیات رییسه هم متاسفانه ضعیف عمل می‌کند که نظر من این است که استعفا دهند. باید ببینیم که چه قول‌هایی دادیم و عمل نکردیم. می‌گویند نتیجه تحریم‌ها است ما می‌گویم ضعف مدیریت است.

وی ادامه داد: بخش درمان و دارویی با مشکلات جدی روبرو است. برخی از مردم حوزه انتخابیه من در گیلان نتوانسته اند، دارو تهیه کنند به تهران آمده اند. بارها درباره رفع آلودگی هوای تهران قول دادیم، اما هرجا کم می‌آوریم، مدارس و ادارات را تعطیل می‌کنیم! نظام ارجاع و پزشک خانواده هم که مضاعف بر مشکلات شده و هرچه به دولت می‌گوییم، متاسفانه باز هم مشکلات باقی است.نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد شدید از اینکه وزیر کشور پس از سیل استان گیلان حتی یک‌بار هم به این استان سفر نداشته است، گفت: برای استیضاح وزیر کشور ۳۰ امضا جمع‌آوری شده است.

همچنین سیدحمیدرضا طباطبایی نماینده نایین، خور و بیابانک در نطق میان دستور خود با بیان اینکه رعایت اخلاق سیاسی بین کارگزارن نظام امری واجب است، گفت: جای بسی تعجب است که بزرگترین گناهان که در شعائر دینی و اسلامی مذموم ترین صفات اخلاقی است، در کارگزاران نظام بیشتر دیده می شود. غیبت، تهمت و دورغ بیش از آنکه در امور فردی مذموم است، در امور سیاسی و اجتماعی مذموم است؛ پس چگونه است که داعیه مهرورزی داریم، اما بدترین برخوردهای اخلاقی را نسبت به هم مجاز می دانیم. در اعمال ریاست هم می توان متخلف بود ولی برخورد با آن نباید اینگونه باشد که وزیر را در حال ماموریت یا چند روز مانده به پایان دوران کابینه و استاندار را به علت شرکت در یک جلسه، عزل کرد.

وی ادامه داد: مجلس و نمایندگان ثمره و چکیده ملت ایران و مظهر والای مرجع مشورتی برای همه ارکان نظام هستند. چگونه است که در اجرای وظایف قانونی خود را از این امتیاز بزرگ محروم می کنید و حتی بصورت علنی با بخشنامه، مشورت با نمایندگان را موجب عقوبت و بازخواست تلقی نموده اید؟ در بسیاری از استان های کشور مسئولان اجرایی و نمایندگان با تعامل سازنده به خدمتگزاری مشغولند. این تصمیمات چه سودی برای نظام و انقلاب خواهد داشت؟نماینده نایین بیکاری را دغدغه همه خانواده‌ها دانست و تاکید کرد: جوانان تحصیلکرده که با صرف هزینه های کلان دانش آموخته اند و در خانه ها بیکار نشسته اند، علی رغم فرصت های اقتصادی مناسب و درآمدهای بالای کشور که زمینه ایجاد اشتغال بود، کاری صورت نگرفت و بیشتر درآمدهای کشور صرف کارهای تبلیغاتی شد و این مشکل بزرگ هنوز پابرجاست.

طباطبایی افزود: چه در این دولت و چه در دولت های سابق همه این واقعیت را قبول داشتند که درآمد کارکنان دولت کفایت هزینه های آنها را نمی دهد، خصوصا در شهرهای بزرگ و تهران می دانند که کارمندان با حقوق جاری قادر به پرداخت هزینه مسکن و خوراک و فرزندان خود نیستند. آیا این مشکل در هیچ دوره ای حل شد؟ پس چطور انتظار داریم که زمینه مفاسد اداری وجود نداشته باشد؟وی گفت: نگرش صاحبان ثروت به کارمندان دولت در همه قوا به لحاظ همین نقص بزرگ نگرشی عزتمندانه نیست و این خود باعث بروز فساد اداری در بدنه قوا گردیده است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه آثار مستقیم مشکلات اقتصادی کشور تورم و گرانی و بیکاری است، خاطرنشان ساخت: نتیجه غیر مستقیم این وضعیت افزایش جرایم مالی و اخلاقی و اجتماعی است که زیربناهای انسانی و اجتماعی جامعه را تخریب می نماید و به راحتی قابل جبران نیست.

طباطبایی خطاب به مسئولان اظهار داشت: در ساعت پایانی شب سری به برخی نقاط از جمله سعادت آباد بزنید تا ببینید مرفهین بی درد با اتومبیل های آخرین مدل چگونه با احساسات مردم شریف و متدین بازی می کنند. من نمی‌گویم با آنها برخورد کنید. فقط از آنها بپرسید فرزندان چه کسانی هستند؟ قطعا بدانید یا جزء بدهکاران کلان بانکی هستند یا از آقازادگان هستند و از طرفی طعمه های آنها مردم ضعیف و بی بضاعت هستند!