امتیاز مثبت
۰
خاطره حاج سعید ابراهیمی از صادق زیبا کلام
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 349624
 
حاج سعید ابراهیمی یکی از اهالی روستای چهارگاه (چوارگاه) است که از صادق زیبا کلام استاد پرآوازه علوم سیاسی دانشگاه خاطره و البته کمی هم گلایه دارد که خواندنش خالی از لطف نیست:
خاطره حاج سعید ابراهیمی از صادق زیبا کلام
 
دکتر صادق زیباکلام، استاد نام آور علوم سیاسی در ماجراها و اتفاقات اوایل انقلاب در زمان دولت موقت، همراه با هیأت حسن نیت به ریاست داریوش فروهر به مهاباد  می آید.

زیباکلام  توسط نیروهای حزب دمکرات ربوده می شود و به روستای «کاولان» در خارج از مهاباد انتقال داده  شده  و زندانی می شود.  آزاد شدن و رهایی صادق زیباکلام پس از چند روز، نتیجه مساعدت و پا درمیانی حاج سعید ابراهیمی، یکی از مردان نیک و باصفای اهل روستای چهارگا(چوارگا)ی مهاباد بود .

او  وساطت می کند و پس از تحویل گرفتن صادق زیبا کلام، چهارشب او را در خانه اش پناه می دهد. مرحوم حسن باباطاهری، فرماندار وقت مهاباد، برای تحویل گرفتن زیباکلام، شخصا به چوارگاه می رود. 

حاج سعید ابراهیمی از صادق زیباکلام کمی هم گله مند است و می گوید پس از آن اتفاق و در این همه سال،  تماس یا دیداری با وی نداشته است. هرچند حاج سعید  منیع الطبع هیچ توقعی نداشته و ندارد  اما روابط انسانی به مصداق من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق  اقتضاء می کرد آقای زیبا کلام که برای دیدارها و نشست های سیاسی  در کردستان وقت صرف می کند یادی هم از دوران گرفتاری خود می کرد و از جوانمردی که او را در سخترین شرایط یاری نمود  سراغی می گرفت.

حاج سعید هم قطعا به این دیدار با کسی که روزی به دست او از گرفتاری نجات یافته و امروز یکی از اساتید به نام شده است خوشحال می شود وگرنه حاج سعیدهای کردستان بلند طبع تر از آن هستند که توقع خاصی از کسی داشته باشند.