امتیاز مثبت
۰
وزیر بهداشت:
عرضه تولید داخلی "رمدسیویر" از هفته آینده / نگران استان‌های مازندران، خراسان رضوی، تهران و البرز هستیم
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 349921
 
وزیر بهداشت با ابراز نگرانی درباره وضعیت کووید۱۹ در چهار استان مازندران، خراسان رضوی، تهران و البرز، از عرضه تولید داخلی داروی "رمدسیویر" از هفته آینده خبر داد.
 دکتر سعید نمکی با اشاره به ارایه گزارشی از وضعیت استان‌های درگیر کرونا به رییس جمهور و در جلسه امروز هیات دولت، گفت: در دو - سه هفته گذشته روزهای سختی بر ما و همکاران‌مان گذشت. همچنین مردم عزیزمان‌ به ویژه در استان‌های غرب، شمال غرب، جنوب و جنوب غرب و استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق کشور روزهای سختی داشتند.

وضعیت مطلوب‌تر در استان‌های قرمز

وی ادامه داد: خوشبختانه با همراهی مردم و کمک مسولان استانی و همکاران‌مان در دانشگاه‌های علوم پزشکی، امروز وضعیت مطلوب‌تری نسبت به روزهای گذشته داریم و بیماری در استان‌های کرمانشاه، کردستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان تا حد زیادی کنترل شده است و موارد ورودی به بیمارستان‌ها بسیار کمتر از قبل است و بیماران بستری و مرگ و میر رو به کاهش است.
نگرانی برای ۴ استان

وزیر بهداشت با بیان اینکه البته در استان‌های مازندران، خراسان رضوی، تهران و البرز جای نگرانی داریم، افزود: امیدواریم بتوانیم در این استان‌ها نیز با بیماری را به زودی کنترل کنیم. این گزارش را خدمت رییس جمهور و اعضای دولت دادم.


موافقت رییس جمهور با تفویض اختیار به کمیته‌های استانی مبارزه با کرونا

نمکی با اشاره به همراهی مردم در استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری‌ها، در عین حال از موافقت رییس جمهور با برخی از تفویض اختیارها به کمیته‌های استانی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: در کمیته‌های استانی مبارزه با کرونا تصمیمات خوبی برای محدودیت‌های جدید گرفته شده و اگر این روال را تا دو هفته آینده خوب دنبال کنیم، در کاهش بیماری بسیار موثر خواهد بود.

توزیع کافی "رمدسیویر" از روز گذشته
عرضه اولین تولید داخلی "رمدسیویر" از هفته آینده

وزیر بهداشت همچنین درباره داروهای درمان کرونا گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که کووید ۱۹ هنوز هیچ داروی موثر و قابل اعتمادی در دنیا ندارد. اما برخی همکاران دو داروی رمدیسیور و فاویپیراویر را تجویز می‌کردند. به ویژه رمدیسیور که در اروپا و آ