امتیاز مثبت
۰
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد
پرداخت ۱.۵ میلیون تومان وام ضروری به ۶۰ هزار بازنشسته
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 117397
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت ۱.۵ میلیون تومان وام ضروری به ۶۰ هزار بازنشسته پس از انجام قرعه ‌کشی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان بازنشستگی کشوری، ایراندخت عطاریان با بیان اینکه پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری با هدف بهبود معیشت و کاهش هزینه‌های اقتصادی انجام می‌گیرد، اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشوری در راستای کمک به بازنشستگان و ارتقای معیشت اقتصادی آنان با حمایت دولت تسهیلاتی را در قالب پرداخت وام بانکی برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته است که بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده به بازنشستگان واجد شرایط پرداخت می‌کند.

وی افزود: امسال نیز با حمایت دولت ۷۵ میلیارد تومان برای پرداخت وام ضروری به بازنشستگان کشوری اختصاص داده شده که پیش بینی می شود با این اعتبار نزدیک به ۶۰ هزار بازنشسته وام ضروری دریافت کنند.

عطاریان با اشاره به مهلت یک ماهه برای ثبت نام وام ضروری برای بازنشستگان ادامه داد: ثبت نام وام ضروری از ۲۱ آبان ماه آغاز شد و تا ۲۱ آذر ادامه داشت که بر اساس آمار ارائه شده نزدیک به ۲۷۰ هزار نفر در سامانه صندوق بازنشستگی کشوری ثبت نام کرده اند.

وی افزود: از آنجایی که اعتبار اختصاص داده شده برای وام ضروری بازنشستگان مشخص است و تعداد متقاضیان بیشتر از میزان اعتبار بوده، پرداخت وام به بازنشستگان ثبت نام شده از طریق سیستم مکانیزه قرعه کشی و برندگان انتخاب می شود.

به گفته مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، میزان وام حداکثر ۱.۵ میلیون تومان بوده و اقساط آن ۳۶ ماهه با سود کارمزد ۴ درصد است؛ پیش بینی می‌شود با آماده شدن سهمیه هر استان قرعه کشی وام ضروری اواخر هفته آینده انجام شود.