امتیاز مثبت
۰
هیات کره جنوبی برای مذاکره درباره "تمدید معافیت خرید نفت از ایران" به واشنگتن می‌رود
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 343486
 
یک هیات از مقامات کره جنوبی هفته جاری برای رایزنی درباره تصمیم جدید آمریکا در زمینه عدم تمدید معافیتهای نفتی ایران عازم واشنگتن خواهد شد.این هیات به ریاست «یون کانگ هیون» معاون وزیر خارجه خواهد بود و قرار است با مقامات وزارت خارجه آمریکا درباره جزئیات مربوط به پایان دادن به معافیتهای کره جنوبی برای خرید نفت از ایران گفت‌وگو کند.
خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که هفته جاری یک هیات سیاسی این کشور برای رایزنی درباره تصمیم جدید آمریکا در زمینه عدم تمدید معافیتهای واردات نفت از ایران عازم واشنگتن خواهد شد.

 
به گزارش فارس به نقل از یونهاپ، یک هیات از مقامات کره جنوبی هفته جاری برای رایزنی درباره تصمیم جدید آمریکا در زمینه عدم تمدید معافیتهای نفتی ایران عازم واشنگتن خواهد شد.

 
براساس این گزارش، این هیات به ریاست «یون کانگ هیون» معاون وزیر خارجه خواهد بود و قرار است با مقامات وزارت خارجه آمریکا درباره جزئیات مربوط به پایان دادن به معافیتهای کره جنوبی برای خرید نفت از ایران گفت‌وگو کند.

 
یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی در این زمینه گفت: «هدف ما مشورت است و این کاری است که ما میخواهیم در این سفر انجام دهیم.»

 
یونهاپ در ادامه گزارش داد که این مقام کره ای از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است معافیتها برای خرید نفت از ایران توسط کشورهای خارجی را دیگر تمدید نکند.

 
این معافیتها دوم ماه مه 2019 به پایان خواهد رسید.

 
نوامبر سال گذشته، وزارت خارجه آمریکا معافیتهای 180 روزه‌ای را به 8 کشور خریدار نفت و میعانات ایران ارائه کرده بود تا در این فاصله به دنبال منابع جایگزین غیر از نفت ایران باشند. این مهلت در حال به پایان رسیدن است و دوم مه 2019 تمام خواهد شد.

 
دولت کره جنوبی بلافاصله بعد از اعلام این تصمیم در بیانیه‌ای اعلام کرد که به تلاشهای خود برای تمدید معافیتها تا پایان مهلت آمریکا ادامه خواهد داد.

 
کره جنوبی از خریداران بزرگ نفت و میعانات گازی ایران است و تحریمهای آمریکا تاثیر زیادی بر حوزه انرژی در این کشور خواهد داشت.