امتیاز مثبت
۰
وزیر بهداشت: تعلیق پروازهای ایران - چین گریزناپذیر بود
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 347770
 
وزیر بهداشت صبح امروز در دیدار با سفیر کشور چین با تاکید بر اینکه برای مبارزه با طغیان کروناویروس با همه امکانات در کنار دولت و ملت چین هستیم، درعین حال محدودیت موقت در مراودات و تعلیق پروازهای ایران و چین را گریزناپذیر دانست.
سعید نمکی وزیر بهداشت صبح امروز در دیدار با سفیر جمهوری خلق چین با تاکید بر اینکه برای مبارزه با طغیان کروناویروس با همه امکانات در کنار دولت و ملت چین هستیم، درعین حال محدودیت موقت در مراودات و تعلیق پروازهای ایران و چین را گریزناپذیر دانست.

 
نمکی گفت: چین، کشور دوست و برادر ماست و مناسبات دیرینه دو کشور چین و ایران در حوزه های مختلف تداوم خواهد یافت.

 
وی افزود: برای مبارزه با طغیان کروناویروس با همه امکانات در کنار دولت و ملت چین هستیم، اما بعنوان متولی سلامت کشورم اولویتی بالاتر از سلامت هموطنانم نمی شناسم.

 
نمکی گفت: ابعاد بیماری‌زایی ویروس‌ کرونای جدید هنوز روشن نیست و به عنوان وزیر بهداشت و یک معلم ایمنی شناسی دانشگاه، معتقدم وضع محدودیت‌های موقت در مراودات و تعلیق پروازها از/ به چین در کُند کردن ورود ویروس، محدودیت انتشار و کاهش شیوع آن تا اطلاع ثانوی گریزناپذیر است.

 
وی افزود: اطمینان دارم دانشمندان و کارشناسان و دولتمردان چین در کنار سازمان‌های بین‌المللی توان کنترل این بیماری را دارند و چین بزودی به دوران اوج و شکوفایی خود باز خواهد گشت.