امتیاز مثبت
۰
دکتر علی بیگدلی استاد دانشگاه و تحلیلگر بین الملل
به ظریف می گویند چرا پول های ایران وارد کشور نمی شود؛ ظاهرا از دنیا بی خبرند
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب: 349769
 
بیگدلی با اشاره به رفتارهای تند برخی نمایندگان و مطالباتی که از ظریف مطرح می کردند، به خبرنگار «انتخاب» گفت: به نظر می رسد کار، بیشتر یک کار نمایشی بود در جهت اینکه بگویند به دنبال گشایش در معیشت مردم هستند. ظاهرا آقایان نمی دانند چه اتفاقی در حال وقوع است و در دنیا چه می گذرد.
دکتر علی بیگدلی استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاست خارجی از نحوه ی رفتار برخی نمایندگان در نشست امروز مجلس با حضور محمدجواد ظریف انتقاد کرد.

بیگدلی با اشاره به رفتارهای تند برخی نمایندگان و مطالباتی که از ظریف مطرح می کردند، به خبرنگار انتخاب گفت: به نظر می رسد کار، بیشتر یک کار نمایشی بود در جهت اینکه بگویند به دنبال گشایش در معیشت مردم هستند. ظاهرا آقایان نمی دانند چه اتفاقی در حال وقوع است و در دنیا چه می گذرد.

وی تاکید کرد: مشخص است که باتوجه به فقدان فعالیت و کار سیاسی برخی از تازه واردها، تحولات جهان غافلند.

بیگدلی با اشاره به درخواست برخی نماینده ها برای خروج ایران از NPT،  خاطرنشان کرد: این امر بسیار خطرناکی است و قطعا برای ایران مشکل بوجود خواهد آورد. اگر از این پیمان خارج شویم، تمام ارتباط مان قطع خواهد شد و پرونده ایران به شورای امنیت ارسال خواهد شد و نهایتا زیر فصل هفت قرار خواهیم گرفت که در آن صورت همانند کره شمالی به ایران «کشور یاغی» خواهند گفت.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی با اشاره به اظهارات تعدادی از نمایندگان و انتقادشان نسبت به عدم بازگشت پول های ایران به کشور، گفت: واقعا تاسف خوردم. این آقایان ظاهرا نمی دانند که تمامی این پول ها باید از طریق سیستم بانکی و شبکه نقل و انتقال بانکی، به ایران بیاید که تماما مسدود است. این اظهارات حکایت از نااگاهی و عدم اطلاع برخی تازه واردها است که توان تحلیل سیاسی نیز ندارند.

وی افزود: FATF را که مربوط به نقل و انتقالات بانکی نیز است، تصویب نکردند، نتیجه اش فضای بانکی بسته فعلی است که اکنون مبادلات مالی ایران را به مرحله به قطع و بریدگی از جهان رسانده است.  متاسفانه هیچ توجهی هم نداریم به فضای بین الملل