امتیاز مثبت
۰
ایران ۱ - فرانسه ۳؛ شاگردان کواچ باختند
پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 253567
 
تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌‌های قهرمانی جهان برابر فرانسه مغلوب شد. ایران ۱ - فرانسه ۳؛ شاگردان کواچ باختند
 تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود از سری بازی‌های مرحله اول رقابت‌های قهرمانی جهان در شهر کراکوف با فرانسه؛ دارنده مدال برنز این مسابقات در سال 2002 دیدار کرد که این مسابقه با نتیجه 3 بر یک به سود شاگردان تیلی خاتمه پیدا کرد. تیم ایران ست‌های اول و سوم و چهارم بازی را با نتیجه 25 بر 18، 25 بر 19 و 29 بر 27 به حریف واگذار کرد، اما ست‌ دوم را به با نتیجه 25 بر 14 به سود خود رقم زد.

 
فرانسوی‌ها که لقب خروس‌ها به آنها داده می‌شود در دیدار نخست خود با نتیجه 3 بر صفر از سد پرتوریکو گذشتند و در دیدار دوم خود در حالی که 2 بر صفر از ایتالیا پیش بودند، بازی را با نتیجه 3 بر 2 به حریف قدرتمند خود واگذار کردند. در طرف مقابل هم ایران در بازی نخست خود با حساب 3 بر یک ایتالیا را مغلوب کرد و در دیدار دو خود هم با نتیجه 3 بر 2 از سد آمریکا گذشت.

 
ایران و فرانسه پیش از این یک بار در رقابت‌های انتخابی المپیک آتن رو در روی یکدیگر قرار گرفته بودند که آن دیدار با حساب 3 بر صفر به سود فرانسه خاتمه پیدا کرده بود؛ استفان آنتیگا و فیلیپ بلان، سرمربی و مربی کنونی تیم لهستان در آن دیدار به عنوان کاپیتان و سرمربی فرانسه حضور داشتند.

 
فرانسوی‌ها پیش از این 14 دوره در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشتند که بهترین رتبه‌ آنها سومی در سال 2002 و بد‌ترین آن هجدهمی در سال 1966 محسوب می‌شود. خروس‌ها در آخرین دوره مسابقات که چهار سال پیش در ایتالیا برگزار شد نیز در جایگاه یازدهم ایستادند و ایران نوزدهم شد.

 
تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان با تیم‌های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک در گروه چهارم همگروه است. تیم ملی والیبال ایران فردا استراحت خواهد کرد و روز شنبه از ساعت 19 در چهارمین مسابقه خود برابر پرتوریکو قرار می‌گیرد.

 
دور مقدماتی این رقابت‌ها به مدت 9 روز در چهار شهر لهستان پیگیری می‌شود که 24 تیم شرکت کننده در چهار گروه 6 تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در پایان دور مقدماتی از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می کنند.

 
تیم‌های شرکت کننده پس از پایان دور مقدماتی دو روز استراحت خواهند کرد و رقابت های مرحله دوم قهرمانی جهان از چهارشنبه، 19 شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت شش روز ادامه خواهد داشت.  در این مرحله هشت تیم برتر گروه های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می دهند. در این مرحله تیم‌هایی که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می‌شود. بنابر این تیم های صعود کننده در این مرحله تنها چهار بازی خواهند داشت.

 
در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می کنند تا شش تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می کنند. تیم‌های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم دو گروه نیز برای مقام های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهایی مسابقه می دهند.

 
تیم‌های اول و دوم گروه های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می‌دهند تا تیم‌های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم‌های بازنده به دیدار رده بندی صعود کنند.منبع: فارس