امتیاز مثبت
۰
مردم کدام کشورها بيشتر حشيش مي‌كشند؟ + جدول
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 103103
 
حشیش یا ماری جوانا یکی از پر مصرف ترین مواد مخدر در جهان است که به دلیل یک باور غلط در مورد نداشتن اعتیاد توسط بسیاری از جوانان در ایران و جهان استفاده می شود.
در کشورهایی مثل هلند در بعضی از شهرها و کافه های خاص حتی مصرف مقداری از آن مجاز است. البته این امر در جهت کنترل دایره تعریف جرم در این جوامع است

به گزارش خبرآنلاين، حتی چندی پیش مصرف ماری جوانا روز سه شنبه در یک ایالت آمریکا برای نخستین بار قانونی شد.براساس همه پرسی در آمریکا ، مصرف ماری جوانا به صورت تفریحی در ایالت کلرادو قانونی شد.

در غرب، ماری‌جوانا پرمصرف‌ترین مادهٔ غیرقانونی است. همچنین بر اساس گزارش سازمان ملل، ماری‌جوانا پرمصرف‌ترین مادهٔ غیرقانونی جهان است.

در زمان حاضر، ماری‌جوانا به دلایل تفریحی، مذهبی و روحانی و همچنین اهداف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سازمان ملل برآورد کرده‌است حدود ۴ % از جمعیت بزرگسال جهان (معادل با ۱۶۲ میلیون) در سال ماری‌جوانا مصرف می‌کنند. و حدود ۰٫۶ درصد جمعیت جهان حدود ۲۲٫۵ میلیون نفر به طور روزانه ماری‌جوانا مصرف می‌کنند.

تنها در آمریکا تخمین زده می‌شود بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در زندگی‌شان ماری‌جوانا را تجربه کرده‌اند و ۲۵ میلیون نفر طی سال گذشته چنین تجربه‌ای اشته‌اند.

اما جدول پرمصرف ترین جوامع مصرف کننده ماری جوانا نشاندهنده این است که در جوامع سنتی با عادات خاص آئینی مصرف این ماده مخدر بسیار رواج دارد
این جدول بر اساس گزارش مصرف مواد سازمان ملل un drug report تنظیم شده است.

توضیح: پالائو کشوری جزیره ای در اقیانوس آرام در جنوب فیلیپین است.