امتیاز مثبت
۰
اطلاعاتی از سامسونگ که احتمالاً نمی‌دانستید
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 238311
 
سامسونگ به واسطه گوشی‌های تلفن همراهش در اکثر نقاط دنیا معروف است اما خدمات و محصولات این شرکت در کره جنوبی بسیار فراتر از گوشی موبایل است.
بازار خبر:  سئول در کره جنوبی سرزمین سامسونگ است. شرکت بزرگ سامسونگ 20 درصد صادرات کشور کره جنوبی را در دست دارد و نمی توان قدرت آن را دست کم گرفت.

ساشا سگان از منتقدان بزرگ تکنولوژی و فناوری تجربیات سفر خود به کره جنوبی و رویارویی با شرکت سامسونگ را در قالب گزارشی در اختیار کاربران قرار داده است.

با گشت و گذار در خیابان های سئول همه جا چشم شما به سامسونگ و نماد آن می افتد. در نگاه اول کمی عجیب به نظر می رسد که دپارتمان های مختلف سامسونگ مستقل از هم عمل می کنند. حتی گروه سامسونگ الکترونیک هم از دو بخش لوازم خانگی الکترونیک و ارتباطات موبایلی الکترونیک تشکیل شده است. اما تمام این دپارتمان ها و گروه های کاری یک رئیس دارند. آن هم لی کان هی پسر بنیانگذار سامسونگ در سال 1938 است که در آن زمان تنها یک مغازه فروش غذاهای دریایی بود.

اقدام بعدی سامسونگ چیست؟ طبق اظهارات مقامات سامسونگ شرکت در حال کار بر روی تکنولوژی پزشکی است و موقعیت های زیادی را نیز در این عرصه کسب کرده است. سامسونگ در پی ساخت تجهیزات پزشکی با فناوری روز است تا بتواند آن را برای کشورهای توسعه یافته که جمعیتی با میانگین سنی بالا دارند عرضه کنند.

در سرتاسر دنیا سامسونگ را با نام  محصولات الکترونیکی موبایل آن می شناسند اما در خود کره جنوبی خدمات و محصولات سامسونگ فراتر از تلفن های هوشمند است.

در ادامه به برخی از دارایی ها و محصولات سامسونگ اشاره خواهیم کرد که شاید تا به حال از آنها اطلاعی نداشته اید.

1. رنو – سامسونگ موتورز


سامسونگ این شرکت خودروسازی را در سال 1994 تأسیس کرد. اما مجبور شد بخش عمده ای از سهام مالکیت آن را در سال 2000 به رنو بفروشد.

سامسونگ SM5 خودروی سدانی بود که با سوخت گاز مایع حرکت می کرد و از محصولات این شرکت بود.

 
2. شهربازی everland

شهربازی بزرگ و محبوب everland در حاشیه شهر سئول در کره جنوبی متعلق به شرکت سامسونگ است . سریعترین ترن هوایی چوبی دنیا نیز در این شهربازی قرار دارد.

 
3. هلی کوپتر

یکی از محصولات تولیدی سامسونگ در سال های گذشته هلی کوپتر بود که تولید آن در سال 1991 متوقف شد . اما سامسونگ همچنان توربین و موتور هلی کوپتر تولید می کند و پروازهایی را تحت عنوان سامسونگ تک نوین انجام می دهد.

 
4. بیمارستان سامسونگ

مرکز پزشکی سامسونگ در سئول یکی از پیشگامان درمانی در زمینه سرطان در کره جنوبی است. سامسونگ نیز بسیاری از تجهیزات پزشکی جدید خود را در این بیمارستان به کار می برد.

 
5. لیوم ، موزه هنری سامسونگ

موزه هنر سامسونگ در منطقه ایتارون شهر سئول واقع شده است و توسط گروه فرهنگ سامسونگ اداره می شود. در این موزه آثار هنری سنتی و مدرن کره جنوبی به نمایش گذاشته شده است.

 
6. دستگاه چای سامسونگ

سامسونگ در نقاط مختلف شهر سئول دستگاه هایی را نصب کرده است که امکان عرضه چای و انواع نوشیدنی را برای رهگذران فراهم می کند.

 
7. صندلی توالت سامسونگ

سامسونگ یک خط تولید پیشرفته برای ساخت صندلی های توالت دیجیتال دارد.

8. فروشگاه سوغات سامسونگ

10. برج های مسکونی سامسونگ


سامسونگ علاوه بر عرضه محصولات مختلف یکی از بزرگترین پیمانکارهای ساختمانی در کره جنوبی است و به ساختن آپارتمان های لوکس و مجهز معروف است . برخی از آپارتمان های مسکونی تنها متعلق به ساکنان خارجی سئول است.


فروشگاه سوغات سامسونگ در مرکز فروشگاهی دی لایت سامسونگ واقع شده است که افراد می توانند لیوان ، دکمه ، لباس و بسیاری اجناس دیگر را با برند سامسونگ تهیه کنند.

9. هتل شیلا سامسونگ


یکی از لوکس ترین هتل های سئول با نام شیلا متعلق به شرکت سامسونگ است که توسط بنیانگذار آن تأسیس شده است که در حال حاضر در حال بسط دادن شعبه های خود در کشورهای دیگر است. قیمت هر شب اقامت در این هتل بیش از 400 دلار است.