امتیاز مثبت
۰
توقف واردات نفت از ایران ممکن نیست
دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب: 157014
 
یک مقام بلند پایه وزارت بازرگانی هند گفت: مناسبات تجاری بین ایران و هند رو به افزایش است و دهلی واردات نفت از ایران را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه هندو یک مقام ارشد وزارت بازرگانی این کشور گفت: هرگونه توقف دائم واردات نفت از ایران در شرایط کنونی امکان پذیر نیست.

این مقام هندی خاطرنشان کرد: هرگونه تصمیم برای توقف واردات نفت از ایران روابط تجاری رو به گسترش دو کشور را به خطر خواهد انداخت.

این مقام هندی گفت: ایران نسبت به واردات کالاهای تجاری مختلف هندی از جمله محصولات کشاورزی تمایل نشان داده و هرگونه تصمیم ناگهانی در خصوص واردات نفت این فرصت بزرگ را به خطر خواهد انداخت.

این سخنان مقام هندی تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که ام ویراپا مویلی وزیر نفت و گاز طبیعی هند گزارشات اخیر رسانه های غربی مبنی بر احتمال توقف واردات نفت هند از ایران را به دلیل تحریم های آمریکا رد کرد.

همچنین یک مقام وزارت نفت هند اخیرا اعلام کرد که جزییات صندوق بیمه محموله های نفتی ایران در آینده نزدیک منتشر خواهد شد و شرکت های بیمه هند، هیات توسعه نفت هند و همچنین دیگر عوامل کلیدی صنعت نفت هند در این صندوق بیمه حضور خواهند داشت.

هند جزو وارد کنندگان اصلی انرژی در آسیا است و برای تامین بخش عمده نیاز های خود در زمینه انرژی به ایران وابسته است.