امتیاز مثبت
۰
رکوردشکنی شاخص بورس ادامه یافت
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 344468
 
شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) سه هزار و ۴۷۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۴۸ هزار و ۵۷۷ واحد رسید.
براساس معاملات امروز سه میلیارد و ۹۵۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال در ۳۷۷ هزار نوبت داد و ستد شد.

 
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۶۷ واحد افزایش به ۵۸ هزار و ۳۶۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۵۰ واحد افزایش به ۳۹ هزار و ۸۴۰ واحد رسیدند.

 
شاخص آزاد شناور نیز با سه هزار و ۶۴۸ واحد افزایش به رقم ۲۸۰ هزار و ۲۷۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۴۲۳ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۵۵۹ واحد افزایش داشتند.

 
علاوه براین در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۲۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۶۹ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۶۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۴۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۳۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۱۹ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۶۴ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 
در مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۷۷ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۵۵ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۴ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۳۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

 
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صدر تامین، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 
گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۹۳ میلیون و ۱۳۲ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۶۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 
شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۱۷۸ واحد ثابت ماند.

 
همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۳۶۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هشت هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پالایش نفت شیراز (شراز) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

 
در مقابل پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) و بیمه پاسارگاد (بپاس) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.