امتیاز مثبت
۰
کسادی بازار سرور به خاورمیانه هم رسید
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 115183
 
بازار رایانه‌های سرور در خاورمیانه و شمال آفریقا روزهای بدی را پشت سر می‌گذارد، موضوعی که قبلا در اروپا و آمریکا زنگ خطر را به صدا درآورده بود.
کسادی بازار سرور به خاورمیانه هم رسید
 
 بررسی‌های آی دی سی نشان دهنده کاهش فروش سرورهای مبتنی بر معماری x۸۶ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است. این بازار در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ از نظر تعداد سرورهای عرضه شده طی این مدت ۵/۱۰ درصد و از نظر ارزش ۲ درصد نزول داشته است.

به گزارش فارس به نقل از آي تي پ، وضعیت بازار سرور کشورهای حاشیه خلیج فارس هم به همین منوال است و از نزول ۹ درصدی تعداد سرورهای عرضه شده و کاهش ۱۰ درصدی درآمد حاصل از فروش این سرورها حکایت مي‌کند. در این میان قطر خرید رایانه‌های سرور را به طور چشمگیری افزایش داده است.

این افزایش از نظر تعداد ۸۸ درصد و از نظر ارزش ۶۰ درصد است. خرید گسترده سرور از سوی قطر در راستای اجرای برنامه‌هاي این کشور براي پیشرفت در حوزه فناوری اطلاعات و متحول كردن حوزه‌هاي آموزش و بانکداری است.

بدترین بازار رایانه‌هاي سرور هم در میان کشورهای حوزه خلیج‌فارس متعلق به عربستان سعودی بوده است. این کشور از نظر تعداد خرید رایانه‌هاي سرور آن را ۴۵ درصد کاهش داده است. در شمال آفریقا و در کشورهای مراکش، الجزایر و تونس هم میزان عرضه سرور ۱۴ درصد کاهش نشان مي‌دهد.