امتیاز مثبت
۰
هشدار اوپک نسبت به عواقب تحریم صادرات نفت ایران
سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب: 337989
 
دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از به خطر افتادن عرضه جهانی نفت به دلیل تحریم صادرات نفت ایران توسط آمریکا ابراز نگرانی کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا، تحریم های یک جانبه آمریکا پیش از فرا رسیدن موعد آنها در چهارم نوامبر (13 آبان)، صادرات نفت ایران را تحت تاثیر قرار داده است، درعین حال آمریکا تلاش می کند با تحریم نفت جمهوری اسلامی معادلات دیگری را رقم زند.


«محمد بارکیندو» دبیرکل اوپک روز سه شنبه در یک نشستی خبری در شهر «فجیره» امارات متحده عربی گفت: ایران یک تولید و صادرکننده بسیار مهم نفت محسوب می شود.


وی افزود: هنگامیکه تولیدکننده اصلی دچار چالش عرضه شود، این موضوع برای اوپک و مصرف کننده های نفت موجب نگرانی است.


قیمت های نفت از ابتدای امسال تا کنون به طور متوسط حدود 72 دلار در هر بشکه بود.

آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته هشدار داد که چنانچه سایر تولیدکنندگان، کاهش تولید نفت ایران و ونزوئلا را جبران نکنند، ممکن است قیمت های نفت به بیش از 80 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

تنش های تجاری میان آمریکا و چین (مصرف کنندگان بزرگ نفت در جهان) ممکن است موجب کاهش تقاضای جهانی نفت شود، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، خطراتی که عرضه نفت را تهدید می کنند، مهمترند.


به گزارش ایرنا، تولید نفت ونزوئلا در ماه اوت به یک میلیون و 235 هزار بشکه در روز کاهش یافت که نصف مقدار آن در سال 2016 است.


تولید نفت کشورمان نیز در ماه میلادی گذشته به سه میلیون و 584 هزار بشکه در روز کاهش یافت که 150 هزار بشکه در روز کمتر از ماه پیش از آن است.