امتیاز مثبت
۰
سفیر پاکستان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب: 263684
 
به دنبال بروز درگیری‌های اخیر در مرزهای مشترک ایران و پاکستان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از مرزبانان کشورمان توسط گروه‌های تروریستی شد سفیر پاکستان شب گذشته به وزارت خارجه احضار شد.
به گزارش  فارس،‌ به دنبال بروز درگیری‌های اخیر در نقاط مرزی مشترک ایران و پاکستان که به شهادت و مجروحیت تعدادی از مرزبانان ایران به دست گروه‌های تروریستی منجر شد، وزارت امور خارجه ایران، سفیر پاکستان را فراخواند.

 
مدیرکل غرب آسیای وزارت خارجه ضمن اعتراض و ابراز ناخرسندی از استفاده گروه‌های تروریستی و اشرار از خاک پاکستان برای حمله به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی خواستار پیگیری جدی و انجام اقدامات لازم جهت جلوگیری از تکرار این گونه حوادث شد.

 
مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه در این دیدار خطاب به سفیر پاکستان اعلام کرد: برای ما قابل قبول نیست تعدادی تروریست و اشرار از داخل خاک پاکستان، سرزمین ما را مورد تجاوز قرار دهند و با حمله به مرزبانان کشورمان آنها را به شهادت برسانند.

 
آقای اسلامی همچنین گفت: فضای روابط دوستانه بین دو کشور نباید با بروز این گونه مشکلات خدشه دار شود و مسئولان بایستی راه حلی بیابند و اجازه ندهند دشمنان دو ملت به اهداف خویش دست یابند.

 
آقای نور محمد جدمانی سفیر پاکستان با ابراز تاسف از شهادت و مجروح شدن مرزبانان ایرانی اعلام کرد مراتب نگرانی و ناخرسندی ایران را به دولت متبوع خویش منتقل می‌کند و موضوع را پیگیری خواهد کرد.