امتیاز مثبت
۰
معرفی پنج کتاب پرفروش «نشر چشمه» د­­ر یک هفته اخیر
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 319259
 
کتاب «آثار نایاب صادق هدایت» نوشته‌ی «استیو تولتز» پرفروش ترین کتاب نشر چشمه در یک هفته اخیر بود.
عصرایران: در یک هفته اخیر (هفته منتهی به نیمه اسفند) کتاب های متنوعی در فهرست پرفروش ترین های نشر چشمه قرار داشت.

 
پرفروش ترین کتاب نشر چشمه در یک هفته اخیر کتاب «آثار نایاب صادق هدایت» است. این نخستین بار است که این آثار به صورت کتابی واحد چاپ می‌شوند. این آثار توسط صادق هدایت در سال‌های 1310 تا 1325 نوشته یا ترجمه شده‌اند. بعضی از آثار را صادق هدایت با نام مستعار مانند منشی حضور، ق. مسکین ‌جامه، پ. مازیار، ا. م، علینقی پژوهش‌پور، محمدرحیم گردان ‌سپهر و یا ص. ه . امضا کرده است. این آثار در روزنامه‌ها و مجلات پراکنده چاپ شده اند. «آثار نایاب صادق هدایت» به چاپ سوم رسیده است.

 
دومین کتاب پرفروش، رمان «جزء از کل» نوشته‌ی «استیو تولتز» با ترجمه‌ی «پیمان خاکسار» بود. این کتاب به چاپ سیزدهم رسیده است.

 
«پیمان خاکسار» مترجم این کتاب می‌گوید: « "جزء از کل کتابی" است که هیچ وصفی، حتا حرف‌های نویسنده‌اش، نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند. خواندن "جزء از کل" تجربه‌ای غریب و منحصر به فرد است. در هر صفحه‌اش جمله‌ای وجود دارد که می‌توانید آن را نقل قول کنید. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی است که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ها اسیرتان می‌کند. به نظرم تمام تعاریفی که از کتاب شده نابسنده‌اند. این شما و این ؛جزء از کل" »

 
کتاب «سلوک» نوشته محمود دولت آبادی سومین کتاب پرمخاطب یک هفته اخیر نشر چشمه است. این کتاب به چاپ نوزدهم رسیده و در توضیح آن آمده است: « سلوک به نوعی مانیفست محمود دولت‌آبادی در رابطه با زن و عشق است. قیس که نامش یادآور مجنون است از زن می‌گوید و مرد شرقی و درک انسان از عشق و روابط عاشقانه و این همه، نه با اندیشه‌ی امروز و نه اندیشه‌ی مجنون نظامی هم‌خوانی و نزدیکی دارد. مرد، بیماری است گرفتار خودشیفتگی، آن هم از نوع روستایی و قرن نوزدهمی. این داستان به نوعی شاید نا‌متعارف‌ترین اثر دولت‌آبادی است.»

 
چهارمین کتاب پرفروش نشر چشمه «بهترین شکل ممکن» کتابی به قلم مصطفی مستور است. این کتاب که به چاپ ششم رسیده است مجموعه‌ای از شش داستان است که هر کدام از این داستان‌ها در یکی از شهرهای شیراز، تهران، بندرانزلی و ... روی می دهد.

 
پنجمین کتاب پرمخاطب نشر چشمه، کتاب «پاييز فصل آخر سال است» نوشته «نسیم مرعشی» است. این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. این کتاب به چاپ نوزدهم رسیده است.