امتیاز مثبت
۰
بارش باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور تا روز شنبه
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 348617
 
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در استان های گیلان و مازندران بارش‌ها شدت می‌گیرد که نسبت به رعایت نکات هشدار داده شده است. بر این اساس بارش باران در بیشتر جاده های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی،چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، قزوین، قم، البرز و سمنان شدت خواهد گرفت.
کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش در بیشتر نقاط کشور تا اوایل هفته آینده خبر داد.

«فریبا گودرزی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: برای دو روز آینده در اغلب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان شاهد بارش باران رعد و برق وزش بادهای شدید موقتی و حتی تگرگ و برای مناطقی از ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف را خواهیم داشت.

وی گفت: در روزهای جمعه و شنبه نیز به جز مناطقی از جنوب و جنوب شرق بارش ها ادامه خواهد داشت و همچنین دریای خزر در ٢٤ ساعت آینده مواج است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در استان های گیلان و مازندران بارش‌ها شدت می‌گیرد که نسبت به رعایت نکات هشدار داده شده است. بر این اساس بارش باران در بیشتر جاده های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان رضوی،چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، قزوین، قم، البرز و سمنان شدت خواهد گرفت.

گودرزی اضافه کرد: هم چنین بارش برف در ارتفاعات محورهای کرج ـ چالوس، فیروزکوه و هراز را خواهیم داشت.

گودرزی گفت: امروز بارش باران ، رعد و برق و وزش بادهای شدید را برای تهران پیش بینی می کنیم که ممکن است باعث بالا آمدن آب رودخانه ها شود. هم چنین دمای هوا در تهران امروز به ١٢ درجه بالای صفر خواهد رسید.