امتیاز مثبت
۰
راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران - زنجان
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 239447
 
مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب کشور با اشاره به راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران زنجان و بالعکس، حرکت قطعی این قطار در مسیر یاد شده را منوط به تأیید نهایی دانست.

"محمدرضا قربانی" در حاشیه راه‌اندازی آزمایشی قطار سریع‌السیر تهران زنجان، در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه حرکت قطعی این قطار بعد از کسب همه تأییدیه‌ها محقق خواهد شد، افزود: این قطار از نوع دو طبقه بوده و قرار است با سرعت 140 کیلومتر در ساعت حرکت کند.


وی، هدف از راه‌اندازی آزمایشی این قطار را تعیین نواقص و مشکلات احتمالی آن و اقدام به رفع این عیوب دانست و تصریح کرد: بی‌تردید وجود این قطار می‌تواند روند خدمات‌رسانی به شهروندان را در ناوگان حمل و نقل ریلی کشور ارتقاء دهد، از این رو بلافاصله بعد از اخذ تأییدیه‌های فنی، قطار مذکور جایگزین قطار سریع‌السیر قبلی خواهد شد.


به گزارش ایسنا، این مسوول، یکی از دغدغه‌های اصلی در راستای اخذ تأییدیه برای قطارهای سریع‌السیر را وجود منازل مسکونی در حاشیه راه‌آهن دانست و اظهار کرد: بی‌شک با پیگیری‌های لازم، شاهد حضور قطار سریع‌السیر جدید در زنجان خواهیم بود، این در حالی است که ظرفیت قطار جدید 700 نفر بوده و حال اینکه قطار قبلی 420 نفر ظرفیت داشت.