امتیاز مثبت
۳
آیا مهدی مونسان سودواقعی بزرگترین قطعه سازاتومبیل را اعلام خواهد کرد؟
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۰
کد مطلب: 270749
 
ارزش ذاتی شرکت با توجه به گزارش ارزش روز7 شرکت زیر مجموعه بیش از 1200تومان به ازای هر سهم برآورد می شود. پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که امسال مجموع فروش شرکت های تابعه گروه قطعات اتومبیل ایران از مرز800میلیارد تومان عبور کند که نسبت به سال گذشته بیش از60درصد رشد را نشان می دهد.
آیا مهدی مونسان سودواقعی بزرگترین قطعه سازاتومبیل را اعلام خواهد کرد؟
 
اقتصاد ایران آنلاین:مهدی مونسان  مدتی است به عنوان مدیرعامل شرکت قطعات اتومبیل ایران که بزرگترین هلدینگ قطعه سازی ایران به شمار می رود، منصوب شده است.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین این شرکت که از شرکت های مهم بورسی است و سهام دار اصلی آن شرکت ایران خودرو است همواره از سوی سهامداران متهم بوده که سود واقعی خودش را یا اعلام نمی کند و یا توزیع نکرده است.

اگرچه مدیران پیشینی همواره این موضوع را رد می کردند ولی بنا بر آنچه مدیر عامل سابق این شرکت -غیاث الدین طاهری- اعلام کرده شرکت قطعات اتومبیل ایران که در بورس با نماد «ختوقا» شناخته می شود در سال گذشته مالی520 میلیارد تومان فروش داشته که از این میزان14.3 میلیارد تومان آن سود خالص بوده است که البته با ثبت بعضی قراردادها و اضافه شدن سود آن در مجموع در سال گذشته 40میلیارد تومان سود شناسایی کرده است.
طاهری همچنین گفته است در چهار ماه نخست سال جاری 220میلیارد تومان فروش داشته اند.
وی بیشترین سود اختصاص یافته به گروه صنعتی قطعات اتومبیل را از محل فروش یدک دانسته و گفته:میزان فروش یدک در سال گذشته 60میلیارد تومان بوده که در چهار ماه نخست سال به رقم 18.3میلیارد تومان رسیده است.

اینهمه در
ارزش ذاتی شرکت با توجه به گزارش ارزش روز7 شرکت زیر مجموعه بیش از 1200تومان به ازای هر سهم برآورد می شود.
حالی است که سود واقعی پرداخت شده به سهام دار در سال گذشته مالی بسیار ناچیز بوده به طوری که به ازای هر سهم تنها 42ریال سود توزیع شد!

اطلاعات مالی شرکت نشان می دهد این قطعه ساز ثروتمند و فعال در بورس تهران به ازای هر سهم 1350ریال سود انباشته دارد که مدیران شرکت حاضر به توزیع کامل آن یا بخشی از آن بین سهامدران نبوده اند.

با توجه به رونق بازار خودرو در ایران این شرکت پتانسیل سودسازی بالایی دارد که متاسفانه در سالهای اخیر مورد توجه قرار نگرفته است.

این هلدینگ معظم قطعه سازی7 شرکت بزرگ در زیر مجموعه خود دارد:
 1شرکت الکتریک خودرو شرق(بورسی)
2-رینگ سازی مشهد(بورسی)
3-اگزوز خودرو خراسان(غیربورسی)
4-کابل خودرو سبزوار(غیر بورسی)
5-قطعات محوری خراسان(غیر بورسی)
6-گازسیزصنعت شررق(غیر بورسی)
7-ساختمانی عرش آذین البرز(غیر بورسی)

ارزش ذاتی شرکت با توجه به گزارش ارزش روز7 شرکت زیر مجموعه بیش از 1200تومان به ازای هر سهم برآورد می شود.

پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که امسال مجموع فروش شرکت های تابعه گروه قطعات اتومبیل ایران از مرز800میلیارد تومان عبور کند که نسبت به سال گذشته بیش از60درصد رشد را نشان می دهد.

اما اکنون همه سهامدران و مخصوصا سهامداران خرد و حقیقی به دنبال دانستن این موضوع هستند که بالاخره این شرکت سود ده که در بدترین شرایط بازار و در موقعی که سایر خودروسازها و قطعه سازها زیان می دادند سود شناسایی می کرده، حاضر است سود واقعی خودش را به آنها بدهد؟

این پرسشی است که بیش از هر کس مهدی مونسان که در ایام انتخابات سال 92 رییس دفتر تبلیغات مردمی حسن روحانی در منطقه امیرآباد تهران بوده و اکنون مدیر عاملی شرکت را بر عهده دارد باید به آن پاسخ بدهد.