امتیاز مثبت
۰
طرح عدم اعتماد به دولت مکرون در پارلمان فرانسه رای نیاورد
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 340534
 
تارنمای شبکه تلویزیونی بلومبرگ خبر داد که طرح رای عدم اعتماد به دولت فرانسه با مخالفت قاطع نمایندگان شکست خورد. در رای گیری انجام شده تنها ۷۰ نماینده ازمیان ۵۷۷ نماینده مجلس با بررسی طرح احزاب چپگرا موافقت کردند. موافقان طرح مذکور با ۱۰ میلیارد یورو هزینه اضافه دولت که برای آرام ساختن اعتراضات جلیقه زرد‌ها تخصیص یافته مخالف بودند. حزب 'جمهوری به پیش' مکرون ۳۰۹ کرسی مجلس را در اختیار دارد.
تارنمای شبکه تلویزیونی بلومبرگ خبر داد که طرح رای عدم اعتماد به دولت فرانسه با مخالفت قاطع نمایندگان شکست خورد.

 
به گزارش ایرنا از این شبکه تلویزیونی، در رای گیری دیروز (۲۲ آذر) تنها ۷۰ نماینده ازمیان ۵۷۷ نماینده مجلس با بررسی طرح احزاب چپگرا موافقت کردند. موافقان طرح مذکور با ۱۰ میلیارد یورو هزینه اضافه دولت که برای آرام ساختن اعتراضات جلیقه زرد‌ها تخصیص یافته مخالف بودند. گفتنی است که حزب 'جمهوری به پیش' مکرون ۳۰۹ کرسی مجلس را در اختیار دارد.


رئیس جمهوری فرانسه به تازگی اعلام کرد که برای بهبود شرایط زندگی اقشار کم درآمد جامعه معافیت‌های مالیاتی و افزایش ۱۰۰ یورویی حداقل دستمزد را در نظر می‌گیرد. دولت مکرون با اوجگیری اعتراض‌ها برنامه افزایش مالیات بر مصرف سوخت را نیز از بودجه سال ۲۰۱۹ کنار گذاشته است.


برنامه مذکور دلیل اصلی اعتراض‌های پنج هفته اخیر 'جلیقه زردها' بود که با وجود عقبگرد دولت کماکان و با هدف تغییرات اساسی در سیاست‌های اقتصادی دولت و حتی استعفای مکرون ادامه داشته است.


جلیقه زرد‌ها قرار است با وجود وعده‌های مکرون و درخواست‌های دولت روزشنبه آینده (۲۴ آذر) بار دیگر در پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه تظاهرات کنند.