امتیاز مثبت
۰
مصرف برق دوباره افزایشی شد
يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 324028
 
پیک مصرف برق در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش بیش از ۴ هزار مگاواتی روبرو شد و عدد ۵۲ هزار و ۷۵۳ مگاوات را ثبت کرد.
به گزارش ایسنا، پیک مصرف برق در روز گذشته (شنبه) با افزایش ۵ هزارو ۶۱۴ مگاواتی نسبت به روز جمعه گذشته، به ۵۲ هزار و ۷۵۳ مگاوات رسید.

 
بر اساس این گزارش، پیک مصرف برق در مدت مشابه سال گذشته ۴۸ هزارو ۱۵۲ مگاوات بوده که با این حساب می‌توان گفت پیک مصرف برق ۴۶۰۱ مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 
همچنین میزان مبادلات برق ایران با کشورهای همسایه در روز گذشته به میزان یکهزارو ۷۴۰ مگاوات بوده، از میزان مبادله برق فوق، ۱۲۲۷ مگاوات مربو ط به صادرات برق به کشورهای منطقه و ۵۱۳ کیلووات نیز سهم ایران از واردات برق از همسایگان بوده است.

 
از سوی دیگر ذخیره برق در نیروگاه‌های کشور در روز شنبه ۱۵۹۷ مگاوات بوده که در مقایسه با روز جمعه ۱۷۳۳ مگاوات، ‌۱۳۶ مگاوات کاهش داشته است.

 
راهکار اساسی برای بهره‌مندی تمامی هموطنان از خدمات برق در این روزهای گرم تابستانی، مدیریت مصرف باشد، روزهایی که به مراتب برای هموطنان جنوب کشور گرم‌تر و سخت‌تر بوده و بالطبع در این مناطق نیاز به خدمات برق بسیار ضروری تر است.