امتیاز مثبت
۰
آیت الله غرویان:
برخی از حمله کنندگان به ظریف با اصول دیپلماسی آشنا نیستند؛حرف‌هایی می‌زنند که متعلق به ۵۰۰ سال قبل است؛انگار در دنیای امروز زندگی نمی کنند
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب: 334027
 
محسن غرویان با بیان اینکه ظریف می تواند یکی از کاندیداهای شایسته برای انتخابات 1400 باشد، می گوید: حمله کنندگان به آقای ظریف، از آینده ایشان در صحنه سیاسی کشور ترس دارند.
آیت الله محسن غرویان با بیان اینکه ظریف می تواند یکی از کاندیداهای شایسته برای انتخابات 1400 باشد، می گوید: حمله کنندگان به آقای ظریف، از آینده ایشان در صحنه سیاسی کشور ترس دارند.
 
غرویان در گفت و گو با انتخاب، درباره حملات منتقدان دولت به مسئولان دیپلماسی کشور، در شرایطی که آنها در حال مذاکره با طرف های اروپایی بودند، گفت: بعضی از این کسانی که به دکتر ظریف حمله می‌کنند با الفبای دیپلماسی آشنایی ندارند. دنیا و سیاست را نمی شناسند و حرف هایی می زنند که متعلق به 400، 500 سال قبل است و انگار در دنیای امروز زندگی نمی‌کنند.
 
برخی از حمله کنندگان به ظریف، با الفبای دیپلماسی آشنایی ندارند؛ حرف هایی می زنند که متعلق به 400، 500 سال قبل است؛ انگار در دنیای امروز زندگی نمی‌کنند / چارچوب فکری شان بسیار ارتجاعی و واپسگرایانه است / از آینده ظریف در صحنه سیاسی کشور ترس دارند / اینها به نوعی، با مقام معظم رهبری هم تقابل دارند
 
او ادامه داد: نوع پارادایم و چارچوب فکری برخی از این منتقدین بسیار ارتجاعی و واپسگرایانه است. برخی تفکری بر اساس ذهنیات و توهمات دارند که انگار در خلا زندگی می کنند و در جهان امروز نیستند و دیپلماسی ظریف آقای ظریف نمی بینند؛ درحالی که به اعتقاد بنده، همین لبخند و اخلاق دکتر ظریف، یکی از عناصر موفقیت ایشان در عرصه دیپلماسی است.
 
این استاد حوزه افزود: نکته دیگر این است که آقای دکتر ظریف یکی از منجیان سیاسی کشور به شمار می روند. از این رو، کسانی که به ایشان حمله ور می شوند قصد دارند چهره ظریف را برای آینده سیاسی کشور تخریب کنند. در حالی که همان طور که مقام معظم رهبری هم تایید کرده اند، دکتر ظریف یک دیپلمات زیرک، معتقد و غیور هستند که به خوبی از عزت ملت ایران دفاع می کنند.
 
این فعال سیاسی در ادامه با بیان اینکه کسانی که به دکتر ظریف حمله می کنند، در حقیقت نوعی تقابل با مقام معظم رهبری دارند، گفت: مقام معظم رهبری هیچ گاه برجام را قطع نکرده اند؛ بلکه ایشان حمایت کردند و صرفا هشدار داده اند که مواظب باشید وگرنه ایشان می توانستند یک کلمه بگویند مذاکرات قطع شود اما نگفتند یعنی برجام با تایید ایشان بوده؛ از این رو، کسانی که می گویند رییس جمهور باید عذرخواهی کند، به مقام معظم رهبری تعریض دارند.