امتیاز مثبت
۰
معاون وزیر:
۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ساخته می‌شود
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب: 344323
 
معاون وزیر از برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد پژمان در حاشیه بازدید از پروژه ۳۳۶ واحدی مهر و ماه اراک اظهار کرد: بازدید امروز به منظور شدت بخشیدن به روند بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و مرور و بررسی ظرفیت‌های موجود صورت گرفته تا در این خصوص با بررسی‌ها و برنامه ریزی‌هایی که انجام می‌شود روند تهیه طرح‌های بافت فرسوده افزایش پیدا کرده و همچنین امکان حضور و مداخله مستقیم مردم نیز در این طرح‌ها ایجاد شود.

 
وی افزود: در این رابطه دستور لازم به منظور انتخاب مهندسان مشاور ابلاغ شده تا متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی مردم و وضعیت بافت‌ها، محله‌های مناسبی برای بازسازی و نوسازی معرفی شود و بتوان از کمک مردم نیز بهره برد.

 
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور تصریح کرد: ظرفیت‌های دیگری در حاشیه بافت‌های فرسوده وجود دارد که در این راستا نیز برنامه ریزی‌های مناسب صورت گرفته تا بتوان عملیات اجرایی ساخت، بازسازی و نوسازی ۱۰۰ ها واحد را در این مناطق آغاز کرد.

 
پژمان بیان کرد: در سطح کشور ۲۷۰۰ محله معادل بالغ بر ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد و ۲۱ میلیون نفر از مردم کشور در این مناطق زندگی می‌کنند که نیاز است ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در این مناطق نوسازی و بازسازی شوند.

 
وی ادامه داد: امسال ساخت ۱۰۰ هزار واحد برای این مناطق درنظر گرفته شده که سهم اراک ۲ هزار واحد است، همچنین منابع مالی مورد نیاز نیز تأمین شده است.

 
پژمان افزود: تسهیلات بانکی لازم در این حوزه در اختیار گرفته شده و هر لحظه که افراد به صورت انفرادی و موردی به بانک معرفی شوند می‌توانند تسهیلات دریافت کنند. بخشی از این تسهیلات برای ساخت و بخشی برای ودیعه مسکن است.