امتیاز مثبت
۳
اختصاصی اقتصادایران آنلاین؛
10 درصد یارانه‌بگیران انصراف دادند/ابراز رضایت رئیس جمهوراز آمار انصرافی‌ها/ دولت 4هزار میلیارد تومان انصرافی‌ها را چه‌کار می‌کند؟
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 234398
 
براساس اطلاعات خبرنگار اقتصاد ایران آنلاین، ثبت‌نام مردم در سایت رفاهی نشان می‌دهد تاکنون حدود 10 درصد مردم از دریافت یارانه انصراف داده اند. البته این آمار توسط مسئولان ذی‌ربط به اطلاع دولتمردان و شخص رئیس جمهور و مشاورانش رسیده و آنان هم از این موضوع ابراز رضایت کرده اند. اگر این آمار تا پایان ثبت نام‌ها ادامه داشته باشد، در واقع 10 درصد یارانه‌بگیران ( 77 میلیون و 400 هزار نفر) یعنی بیش از 7.7 میلیون نفر خواستار حذف یارانه نقدی خود شده‌اند. یارانه ماهانه 7.7 میلیون نفر حدود 350 میلیارد تومان و در سال بیش از 4 هزار میلیارد تومان می‌شود.
10 درصد یارانه‌بگیران انصراف دادند/ابراز رضایت رئیس جمهوراز آمار انصرافی‌ها/ دولت 4هزار میلیارد تومان انصرافی‌ها را چه‌کار می‌کند؟
 
اقتصادایران آنلاین: دولت چند روزی است فرم جدید خوداظهاری برای دریافت یارانه نقدی را رونمایی کرده و مردم مجددا با پر کردن این فرم ها، آمار و اطلاعات خود را به دولت ارایه می‌دهند تا شاید در فهرست مشمولان دریافت یارانه نقدی قرار گیرند.

این فرم های جدید در حالی در اختیار مردم قرار گرفته است که دولت تاکید دارد که اگر فردی اطلاعات نادرست را در این فرم ها وارد کند، حتما علاوه بر جلوگیری از پرداخت های بعدی یارانه نقدی، باید چند برابر میزان یارانه دریافتی را نیز به دولت باز پس دهد.

در این میان دولت بر این باور است که با راه اندازی کمپین انصراف از دریافت یارانه نقدی و نیز تکمیل فرم های خوداظهاری از سوی مردم، حتما و حتما میزان یارانه بگیران به تعداد قابل توجهی کاهش می یابد.

براساس اطلاعات خبرنگار اقتصاد ایران آنلاین، ثبت‌نام مردم در سایت رفاهی نشان می‌دهد تاکنون حدود 10 درصد مردم از دریافت یارانه انصراف داده اند.

البته این آمار توسط مسئولان ذی‌ربط به اطلاع دولتمردان و شخص رئیس جمهور و مشاورانش رسیده و آنان هم از این موضوع ابراز رضایت کرده اند.

اگر این آمار تا پایان ثبت نام‌ها ادامه داشته باشد، در واقع 10 درصد یارانه‌بگیران ( 77 میلیون و 400 هزار نفر) یعنی بیش از 7.7 میلیون نفر خواستار حذف یارانه نقدی خود شده‌اند.

یارانه ماهانه 7.7 میلیون نفر حدود 350 میلیارد تومان و در سال بیش از 4 هزار میلیارد تومان می‌شود.

ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی تا 31 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر بیش از 77 میلیون و 400 هزار نفر یارانه نقدی دریافت می کنند. تاکنون یارانه دریافتی هر ایرانی حدود یک میلیون و 800 هزارتومان و کل مبلغ پرداختی به تمام مشمولان بیش از 130 هزار میلیارد مان شده است.

به هرحال باید منتظر بود و دید که در روزهای آینده به صورت دقیق چه تعداد از یارانه بگیران حذف می شوند و آیا دولت به نتیجه دلخواه خود خواهد رسید. در همین حال، دولت رسما اعلام کرده است که اعتبار انصرافی‌ها را در بخش سلامت و درمان مردم هزینه خواهد کرد.