امتیاز مثبت
۰
راه‌اندازی فازهای اولویت دار پارس جنوبی تا پایان سال ٩٣
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 233209
 
بیژن نامدار زنگنه در خصوص برنامه توسعه فازهای پارس جنوبی در سال جدید گفت: بیشتر واحدهای فازهای اولویت دارد پارس جنوبی شامل فازهای ١٢، ١٥ و ١٦، ١٧ و ١٨ در سال جاری وارد مدار تولید می شوند. وی، سال 93 را سالی پر تلاش برای پارس جنوبی دانست و گفت: باید تا رسیدن فصل زمستان و سرما بیشتر واحدها وارد مدار تولید شوند. رای رسیدن به این هدف، هر دو هفته یک بار جلسه دائمی و منظم با پیمانکاران و شرکت ملی نفت برگزار و مرتب به پارس جنوبی سفر می کنم.
راه‌اندازی فازهای اولویت دار پارس جنوبی تا پایان سال ٩٣
 
اقتصادایران آنلاین: وزیر نفت گفت: با راه اندازی فازهای اولویت دار پارس جنوبی تا پایان سال ٩٣ بیش از ١٠٠ میلیون متر مکعب در روز به تولید گاز پارس جنوبی افزوده می شود.
[زنگنه: ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی در سال 93 روزانه ١٠٠ میلیون مترمکعب افزایش می یابد]

بیژن نامدار زنگنه در خصوص برنامه توسعه فازهای پارس جنوبی در سال جدید گفت: بیشتر واحدهای فازهای اولویت دارد پارس جنوبی شامل فازهای ١٢، ١٥ و ١٦، ١٧ و ١٨ در سال جاری وارد مدار تولید می شوند.

وی، سال 93 را سالی پر تلاش برای پارس جنوبی دانست و گفت: باید تا رسیدن فصل زمستان و سرما بیشتر واحدها وارد مدار تولید شوند.

زنگنه افزود: برای رسیدن به این هدف، هر دو هفته یک بار جلسه دائمی و منظم با پیمانکاران و شرکت ملی نفت برگزار و مرتب به پارس جنوبی سفر می کنم.

وی با اشاره به این که، تا پایان سال ٩٣ بیش از ١٠٠ میلیون متر مکعب در روز به تولید پارس جنوبی افزوده می شود، در خصوص جزئیات این افزایش تولید گفت: گاز فازهای ١٢، ١٦ و ١٥، ١٨ و ١٧ به ترتیب با ظرفیت روزانه ٥٠ ، ٥٠ و ٢٥ میلیون مترمکعب تا زمستان وارد مدار تولید می شود.

زنگنه با اشاره به این که، بخش مهمی از این گاز از دریا استخراج می شود، تصریح کرد: عقب ماندگی در بخش دریا بسیار زیاد است و باید تصمیماتی اتخاذ شود تا وضع احداث تاسیسات در دریا بهتر شود و عقب ماندگی در بخش دریا در سال جاری و سال 94 جبران شود.

زنگنه در خصوص کمبود منابع مالی پروژه های پارس جنوبی هم گفت: در این زمینه مشکلات زیاد است، اما باید منابع مالی پروژه ها تامین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، زنگنه اضافه کرد: بخشی از منابع از صندوق توسعه ملی و بخشی از منابع داخلی تامین می شود.

وی افزود: اوراق مشارکت به تنهایی جواب نمی دهد و قرار است بخشی از منابع مالی پروژه ها از صندوق ذخیره تامین شود و برای بخشی هم دنبال راهکار جدید هستیم.