امتیاز مثبت
۰
چهارمین روز نمایشگاه کتاب چگونه گذشت؟
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب: 320905
 
سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی چهارمین روز برگزاری خود را پشت‌ سر گذاشت که شهر آفتاب تحت تاثیر بارندگی‌های روز قبل قرار داشت.
چهارمین روز برپایی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ساعت‌های ابتدایی صبح (شنبه، ۱۶ اردیبهشت‌ماه) در حالی آغاز به کار کرد که فضای نمایشگاه تحت تاثیر بارش‌های روز قبل و مشکلات ایجادشده برای برخی از غرفه‌داران از جمله سالن‌های کودک و نوجوان بود. گرچه تیم‌های عملیاتی شب گذشته اقدام به رفع آبگیری‌ از سالن‌ها کرده بودند اما در برخی از سالن‌های ناشران کودک و نوجوان بوی نامطبوعی در فضا ایجاد شده بود که باعث گله ناشران و بازدیدکنندگان بود.

 
در روز چهارم نمایشگاه و به خاطر مشکلات آبگرفتگی نمایشگاه و تعطیلی برخی سالن‌ها و غرفه‌ها در پی بارش باران در روز جمعه، همایون امیرزاده سخنگوی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نشستی خبری از مسئولان شهرداری تهران که به گفته او به تعهدات خود در قبال آماده‌سازی شهر آفتاب و رفع نواقص آن عمل نکرده‌اند، به صراحت انتقاد کرد.

 
همچنین محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در شهر آفتاب گفت: سال گذشته هم که بحث انتقال نمایشگاه از مصلا به شهر آفتاب مطرح شد ما صراحتاً اعلام کردیم که این نمایشگاه هنوز به طور کامل آماده برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با این وسعت نیست؛ اما مسئولان شهرداری تعهد کردند که آن را آماده کنند.

 
او همچنین گفت: اگر یک ضلع تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تشکل‌های صنفی نشر بودند ما امروز می‌توانستیم به عنوان یک بازوی اجرایی در حوزه نظارت بر آماده‌سازی شهر آفتاب اقدام کنیم؛ اما این اتفاق نیفتاد.

 
به گزارش ایسنا، چهارمین روز برگزاری نمایشگاه کتاب روز خلوتی را پشت‌ سر گذاشت. با این حال طبق آمار همایون امیرزاده سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، میزان فروش و تراکنش‌های انجام‌شده در سه روز گذشته تقریباً مشابه سه روز سال قبل بوده و درصد کمی افزایش فروش داشته است.

 
همچنین به گفته امیرزاده که رئیس هیات تخلفات ناشران نمایشگاه نیز هست، براساس حکم این هیات، یک غرفه در بخش ناشران خارجی بسته شده و ۲۲ رای که ناظر بر اخطارهای کتبی به ناشران بوده، صادر شده است.