امتیاز مثبت
۰
حراج حضوری نفت خام در بورس انرژی تا ساعتی دیگر
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 233381
 
در حالی که تا ساعاتی دیگر عرضه نفت خام آغاز می شود، 5 شرکت حقوقی واحدهای تولیدی فرآورده های نفتی هم اکنون در صف خرید نفت خام هستند. با توجه به اینکه تعداد خریدارها در اولین عرضه قابل توجه است، افزایش عرضه نفت خام در روزهای آتی دور از ذهن نیست. بر اساس اطلاعیه عرضه تعداد 2 هزار و 920 بشکه نفت خام سبک ایران امروز در بورس انرژی به قیمت 306 هزار به صورت حراج حضوری عرضه می شود و خریداران در پی رقابت قیمت پایانی را مشخص می کنند.
حراج حضوری نفت خام در بورس انرژی تا ساعتی دیگر
 
اقتصادایران آنلاین: تا ساعاتی دیگر اولین بشکه های نفت خام در بورس انرژی با حضور معاون وزیر نفت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر عامل بورس انرژی به صورت حراج حضوری آماده عرضه و رقابت بین خریداران می شود.

در حالی که تا ساعاتی دیگر عرضه نفت خام آغاز می شود، 5 شرکت حقوقی واحدهای تولیدی فرآورده های نفتی هم اکنون در صف خرید نفت خام هستند.

با توجه به اینکه تعداد خریدارها در اولین عرضه قابل توجه است، افزایش عرضه نفت خام در روزهای آتی دور از ذهن نیست.

بر اساس اطلاعیه عرضه تعداد 2 هزار و 920 بشکه نفت خام سبک ایران امروز در بورس انرژی به قیمت 306 هزار به صورت حراج حضوری عرضه می شود و خریداران در پی رقابت قیمت پایانی را مشخص می کنند.

واریز 10 درصد بهای تقریبی معامله توسط خریدار الزامی است و شیوه تسویه هم به شکل تسویه با تضمین است، نحوه فروش نفت خام نیز به شکل اعتباری است به طوریکه خریدار حداکثر یک ماه بعد از تحویل محموله می تواند ثمن معامله را پرداخت کنند. علاوه بر این بر طبق قوانین 8 درصد ارزش معامله به عنوان مالیات بر ارزش افزوده توسط خریدار پرداخت می شود.