امتیاز مثبت
۰
چهار سال آینده بازار در اختیار آندروید است
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۴۷
کد مطلب: 111980
 
موسسه تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده که تا چهار سال آینده سیستم‌عامل آندروید همچنان عنوان پلت‌فرم برتر را در اختیار خواهد داشت. موسسه تحقیقاتی IDC اعلام کرده که سیستم‌عامل آندروید دو سوم فروش سهم همه گوشی‌هاي هوشمند در سال 2012 را از آن خود کرد.
دنیای اقتصاد: بر اساس گزارش IDC، آندروید 68/3 درصد سهم همه گوشی‌هاي هوشمند فروخته شده را در اختیار دارد، این در حالی است که سیستم‌عامل iOS،18/8 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است. سامسونگ در این بازار بیشترین میزان سهم را با فروش گوشی‌هاي هوشمندش دارد و ال‌جی و سونی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم جدول قرار دارند.

IDC پیش‌بینی کرده درخواست برای سیستم‌عامل آندروید تا سال ۲۰۱۶ همچنان با افزایش همراه باشد و در آن زمان بزرگ ترین رقیب این پلت‌فرم موبایلی، اپل و مایکروسافت با سیستم‌عامل ویندوز فون خواهد بود. بلک بری هم که تا چند سال پیش در بازار گوشی‌هاي هوشمند حکمفرما بود، در طول سال جاری سهمش به 4/7 درصد رسید و انتظار مي‌رود تا چهار سال آینده سهم این سیستم‌عامل به 4/1درصد کاهش یابد. گزارش‌ها حاکی از این است که سیستم‌عامل لینوکس توسط دو درصد از گوشی‌هاي هوشمند مورد استفاده قرار مي‌گیرد و این رقم تا سال ۲۰۱۶ به 1/5 درصد کاهش مي‌یابد، اما سیستم‌عامل ویندوز با 2/6 درصد سهم تا چهار سال آینده به 11/4 درصد افزایش خواهد یافت.