امتیاز مثبت
۰
ماکرون و مرکل خواهان موضع‌گیری هماهنگ اروپا در پرونده خاشقجی
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب: 339122
 
رئیس‌جمهوری فرانسه و صدر اعظم آلمان تأکید کردند که کشورهای اروپایی باید موضع‌گیری هماهنگی در قبال مسأله ترور جمال خاشقجی داشته باشند.
 ماکرون و مرکل خواهان موضع‌گیری هماهنگ اروپا در پرونده خاشقجیرئیس‌جمهوری فرانسه و صدر اعظم آلمان تأکید کردند که کشورهای اروپایی باید موضع‌گیری هماهنگی در قبال مسأله ترور جمال خاشقجی داشته باشند.

 
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بر دستیابی به یک موضع هماهنگ در سطح اروپا در آینده درخصوص اعمال تحریم‌های احتمالی علیه عربستان در پی پرونده کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی در استانبول تأکید کردند.

 
پیش‌تر صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان خواستار انجام تحقیقات سریع و شفاف و قانع کننده درباره پرونده قتل جمال خاشقجی و همچنین مجازات عاملان این قتل شده بود.

 
رئیس جمهوری فرانسه هم پیش از این در گفت‌وگوی تلفنی با پادشاه عربستان به بررسی پرونده قتل روزنامه‌ نگار عربستانی پرداخته و تاکید کرده بود: ما هرگز در اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه عاملان قتل این روزنامه‌نگار تردید نخواهیم کرد.