امتیاز مثبت
۰
رویترز:
ایران، رقیب قدرتمند آمریکا در بازار نفت آسیا/چینی ها همچنان تهران را به واشنگتن ترجیح می دهند
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
کد مطلب: 246170
 
درحالیکه خریداران در ژاپن و کره جنوبی تمایل به آزمودن نفت خام فوق سبک آمریکا دارند، چین همچنان به قراردادهای سابق خود با تهرن وفادار است و انتظار می رود که نفتی از امریکا در آینده ی نزدیک خریداری نکند. خبرگزاری رویترز در گزارشی در این باره نوشت: پس از تواق ژنو، نفت ارزان و با کیفیت ایران عرصه را برای آمریکا در جهت حضور در بازارهای چین تنگ کرده است .
ایران، رقیب قدرتمند آمریکا در بازار نفت آسیا/چینی ها همچنان تهران را به واشنگتن ترجیح می دهند
 
اقتصاد ایران آنلاین: به نقل از خبرگزاری رویترز ایران در حال حاضر با فروش نفت ارزان‌تر و کیفیت بالاتر به چین عرصه را برای آمریکا در جهت فروش نفت به بزرگترین مصرف کننده‌ انرژی جهان تنگ کرده است.
 
در حالی که ژاپن و کره جنوبی تمایل به خرید نفت آمریکا دارند اما انتظار نمی‌رود که چین با توجه به امضای قرار‌دادهای سالانه با تهران در کوتاه مدت به دنبال خرید نفت آمریکا باشد.
 
یک شرکت تجاری اروپا که مقر آن در سنگاپور است اعلام می‌کند که چین نفت بسیار ارزانتری نسبت به آمریکا از سوی ایران دریافت می‌کند.
 
از زمان لغو برخی تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران صادرات تهران به میزان ۳۰ درصد افزایش یافته است که بیشتر آن از سوی پارس جنوبی به چین صادر می شود.
 
پس از توافق موقت میان ایران و ۱+۵ و لغو بخشی از تحریم‌های اعمالی علیه ایران میزان صادرات نفت این کشور به کشورهای آسیایی افزایش یافته است و بسیاری از مشتریان انرژی در آسیا از جمله چین تمایل خود را برای خرید بیشتر نفت از ایران اعلام کردند .