امتیاز مثبت
۰
اين هشدار را جدي بگيريد!
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۶
کد مطلب: 170309
 
با ورود به بخش نظارت بانکی و نظارت بر موسسات پولی و مالی برای صندوق ها قرض الحسنه مجوز اعطا شده یکساله درج شده است.این بدان معنی است که پس از یکسال و در صورت عدم تمديد مجوز معلوم نيست مسئولیت سپرده های مردم با چه سازماني خواهد بود.

اقتصاد پرس: بنا به مجوز اعطایی بانک مرکزی به صندوق های قرض الحسنه این صندوق ها فقط یک سال مجوز فعالیت دارند.

بانک مرکزی بارها به شهروندان هشدار داده است برای سپرده گذاری در بانک ها وموسسات مالی و اعتباری به سایت این بانک به جهت مجوز دار بودن آن مراجعه کنند.

همچنین درباره تعاونی اعتبار ها و صندوق های قرض الحسنه نیز این چنین هشداری به مردم داده است.اما با ورود به بخش نظارت بانکی و نظارت بر موسسات پولی و مالی برای صندوق ها قرض الحسنه مجوز اعطا شده یکساله درج شده است.این بدان معنی است که پس از یکسال و در صورت عدم تمديد مجوز معلوم نيست مسئولیت سپرده های مردم با چه سازماني خواهد بود.

حال این سوال به ذهن می آید مگر مسوولان نمی دانند در بسیاری از موارد بازپرداخت وام های اعطایی بیش از یکسال طول می کشد؟بنابراین پس از گذشت یکسال مجوز و تمام شدن آن تکلیف سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان در صورت عدم تمدید مجوز چیست؟

به عنوان مثال هم اکنون با مراجعه به سایت بانک مرکزی مجوز یکی از صندوق های قرض الحسنه چند۸ روز دیگر به پایان می رسد و مشتری بی خبر از سایت با مراجعه به شعبه سپرده گذاری به امید دریافت وام در آینده می کند، حال اکر این مجوز تمدید نشود سرنوشت سپرده گذار و پول آن چه می شود؟