امتیاز مثبت
۰
ماسوله در کهگیلویه ! +تصاویر
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۰
کد مطلب: 149105
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آنجا که طبیعت، فرهنگ و مذهب در هم پیوند خورده، روستایی زیبا شکل گرفته که نام «مارین» را بر آن گذاشته‌اند.

حمید‌رضا واعظی‌زاده، در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، افزود: روستای زیبای «مارین» در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال شهر دوگنبدان، مرکز شهرستان گچساران و از جاده‌ای فرعی که از کنار روستای دیل می‌گذرد، واقع شده است.وی اظهار کرد: به دلیل واقع شدن روستای «مارین» در پای کوه خامی، چشمه‌های فراوانی در این منطقه ظاهر و آب مورد نیاز برای آبیاری باغات روستا را فراهم می‌کند. این آب گوارا پس از عبور از کوچه باغ‌های روستا، از روستا خارج و در منطقه چرزو دیل، باغات این منطقه را نیز سیراب می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شکل ظاهری روستا نیز یکی دیگر از عوامل زیبایی آن محسوب می‌شود. وجود روستایی پلکانی شکل که شاید بهتر باشد آن را ماسوله استان نامگذاری کنیم نیز یکی از عوامل جلب و جذب گردشگران به حساب می‌آید.واعظی‌زاده تصریح کرد: همچنین وجود بقعه زیبای امامزاده بی بی خاتون در روستا جنبه مذهبی و دینی آن را نیز دوچندان کرده است.

وی اضافه کرد: همه ساله به خصوص در ایام بهار و تابستان خیل عظیمی از گردشگران از شهرستان‌های دور و نزدیک و از خارج استان برای آسایش و دمی آسودن در آغوش طبیعت و فرار از زندگی شهری به این روستا مسافرت می‌کنند.