امتیاز مثبت
۰
مشاور وزیر علوم منصوب شد
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 326892
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی دکتر مسعود شمس‌بخش را به سمت "مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی" وزارت علوم منصوب کرد.
مشاور وزیر علوم منصوب شد
 
به گزارش ایسنا، در متن حکم دکتر منصور غلامی خطاب به دکتر مسعود شمس‌بخش آمده است: "احتراماً و با عنایت به تجارب ارزشمند جنابعالی و شناخت از ماموریت‌های آموزش عالی، به موجب این ابلاغ به سمت مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی منصوب می‌شوید.

 
امید است با استعانت از خداوند متعال و اتخاذ رویکرد توام با عقلانیت و اعتدال به عنوان سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید و در راستای اجرای برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و با بهره‌گیری از تمام توان در این حوزه در انجام وظایف محوله، موفق باشید.

 
توفیق جنابعالی را در این راه و با رعایت منشور اخلاق دولت تدبیر و امید از خداوند مسئلت دارم".

 
دکتر مسعود شمس‌بخش، متولد سال ۱۳۴۰ در شهرستان بروجرد، دانشیار رشته ویروس‌شناسی مولکولی در دانشگاه تربیت مدرس است. راهنمایی و مشاوره بیش از ۸۵ رساله دکتری تخصصی و پایان‌نامه کارشناسی ارشد، چاپ بیش از ۱۴۰ مقاله علمی - پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی، ارائه بیش از ۲۰۰ مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی بخشی از سوابق علمی دکتر شمس‌بخش به شمار می‌رود. وی همچنین به مدت سه سال (از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲) عضو هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی بوده و عضویت در هیات تحریریه چند مجله علمی- پژوهشی را نیز برعهده داشته است.

 
از جمله سوابق علمی – اجرایی دکتر شمس‌بخش می‌توان به مدیر گروه، معاون آموزشی دانشکده، معاون پژوهشی دانشکده، مدیر کل آموزش دانشگاه و رئیس دانشگاه ایلام اشاره کرد. مدیرکل جدید دفتر وزارتی وزارت علوم همچنین در دو دهه گذشته نیز در سطوح مختلف آموزش عالی کشور فعالیت داشته است که از آن جمله می‌توان انجام مسئولیت در سمت‌های مدیر کل دفتر بودجه و تشکیلات، مدیر کل دفتر بهره‌وری، مشاور معاون آموزشی، مشاور رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه وزارت علوم را نام برد.

 
افزون بر این، دکتر شمس‌بخش، عضو هیات ممیزه، هیات امنا و کمیسیون دائمی چند موسسه بوده و ریاست کمیسیون دائمی هیات‌های امنای دانشگاه‌های منطقه جنوب غرب و دانشگاه ایلام را برعهده داشته است.

 
پیش از این، دکتر عبدالحسین فریدون به مدت چهار سال به عنوان مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی فعالیت می‌کرد.

 
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی، وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای خطاب به دکتر فریدون، از تلاش‌ها و خدمات ارزشمند وی در مدت تصدی این مسئولیت تقدیر و سپاسگزاری کرد.

 
دکتر فریدون همچنان سرپرستی مرکز امور هیئت علمی وزارت علوم را برعهده دارد.