امتیاز مثبت
۰
دلار از مرز 4000 تومان عبور کرد
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 316893
 
نرخ دلار در بازار امروز خط مقاومت 4000 تومان را شکست، این در حالی است که انتظار می‌رفت به دلیل شوک روانی چنین رخدادی بر اقتصاد بانک مرکزی بازار را کنترل کرده و ثبت رکورد جدید برای نرخ دلار را تا پایان سال به تعویق بیندازد.
دلار از مرز 4000 تومان عبور کرد
 
اقتصاد ایران آنلاین-گزارش ها از بازار ارز در میدان فرودسی حاکی از تلورانس 10 تومانی قیمت در صرافی‌ها و دلالان حاشیه میدان است. به گونه‌ای که صرافی‌ها نرخ دلار را 4005 تا 4010 تومان اعلام می‌کنند و دلالان حاشیه خیابان 4000 تومان قیمت می‌دهند.

 
فعالان بازار ارز عوامل مختلفی را برای افزایش نرخ ارز عنوان می‌کنند، اما معتقدند بانک مرکزی از نرخ 4000 تومانی دلار حمایت می‌کند و اساسا امروز دلار در بازار از 4000 تومان قیمت خورده است.

 
این گزارش حاکی است به گفته فعالان بازار ارز نزدیک شدن به سال جدید میلادی که معمولا با افزایش سفرهای خارجی و رشد تقاضا برای خرید ارز همراه است از عوامل تاثیرگذار بر نرخ دلار است.

 
علاوه بر این امروز آغاز رسمی ریاست جمهوری ترامپ در آمریکاست که به اعتقاد فعالان بازار با توجه به موضعگیری‌های انتخاباتی وی احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا را تقویت و نرخ جهانی دلار را افزایش داده است.

 
به گزارش فارس، نرخ دلار امروز در حالی خط مقاومت 4000 تومان را شکست که بسیاری معتقد بودند به خاطر جو روانی چنین افزایشی در بازار بانک مرکزی تلاش خواهد کرد این رخدادی را تا پایان سال به تعویق بیندازد.

 
دولت روحانی در سه سال گذشته تلاش کرد نرخ دلار را در محدوده 3500 تومان کنترل کرده و ثبات بازارها را حفظ کند،اما نوسانات هفته‌های اخیر بار دیگر مبادلات اقتصادی را در نگرانی ناپایداری نرخ ارزها فرو برده و مبادلات را دچار تاخیر کرده است.

 
از سوی دیگر اثر شوک نرخ ارز قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داد و می تواند تلاش بانک مرکزی برای کاهش نرخ تورم را دچار مخاطره کند.

 
این گزارش حاکی است امروز بهای دیگر ارزهای مهم نیر در بازار افزایش یافته است. به گونه‌ای که یورو با 22 تومان افزایش قیمت 4260 تومان، پوند با 15تومان افزایش 4940 تومان و درهم 1115 تومان است.

 
این گزارش حاکی است همچنین قیمت سکه یک گرمی 198 هزار تومان، ربع 322 هزار تومان،نیم 602 هزار تومان و سکه بهار آزادی یک میلیون و 144 هزار تومان است.