امتیاز مثبت
۰
خودرو ارزان نشد؛ شما حافظه تان مشکل دارد
منصور اولی
چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب: 348799
 
پراید 111 قیمتش به 67 میلیون رسیده و پراید 131 به 64 و نیم و..../ این خط خبری رو ادامه بدهید می رسید به قیمت هایی که خودتان هم حدس می زنید. خطی که برخی رسانه های رسمی کشور آن را تحت عنوان پر طمراق «خودرو ارزان شد» منتشر کردند.

به گزارش کردپرس، ظاهرا سازندگان، اسپانسران و منتفعان این خط های خبری تعریف شان از ارزان شدن، فرق کرده است. البته شاید هم حافظه شان را از دست داده اند یا دوست داشته اند در این فقره خاص از دست بدهند. پراید 67 میلیون تومانی یعنی خودرو ارزان شده است؟ 

پاسخ قاطع به این سئوال از سوی شخص وزیر صمت تا مدیران خودروسازی های ملی تا رسانه هایی که خط سازی خبری این مدلی را دنبال می کنند، یک وجدان خیلی بیدار می خواهد. هیچ کارشناس منصفی تایید نمی کند که در قیمت های فعلی بتوان برای هیچ یک از خودروهای تولید داخلی از لفظ «ارزان شدن» یا «ارزان» استفاده کرد.  این کلمات در مقیاس اقتصادی دارای بار معنایی است و استفاده از آنها در این موارد باید با دقت همراه باشد.

نمی دانیم خودروسازهای داخلی که از انواع حمایت ها برخوردار هستند و در یک وضعیت تقریبا «انحصار کامل» اقدام به تولید می کنند چگونه می خواهند یا می توانند وجدان شان را راضی کنند که یک پراید را با این خبرسازی ها و خط دهی ها به بازار 67 میلیون تومان به مردم بفروشند؛ اما می دانیم ادامه این روند در صنعت بسیار مهم و اساسی و مادر خودروسازی چیزی جز به باد دان سرمایه ملی نیست.

امسال به عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری شده است و یکی از ملزومات اساسی جهش تولید قطع به یقین برقراری تعادل میان «قیمت»  و «قدرت خرید جامعه هدف» است. همه کارشناسان و ناظران با انصاف و متخصص، می دانند و اذعان دارند که قیمت های فعلی خودرو در کشور فاصله ای بسیار معنادار با هزینه های تمام شده دارد و با توجه به کیفیت خودروهای تولیدی این قیمت ها، اجحاف کامل در حق مصرف کننده است.

صنعت خودرو یک صنعت اشتغالزا است و صدها هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم زندگی شان وابسته به این صنعت است، هزینه های زیادی هم از سوی دولت و مردم داده شده است تا این صنعت به نوعی بومی و داخلی سازی شود، روا نیست با بی برنامگی  و سوء استفاده از شرایط انحصاری تولید و عرضه؛  آینده بلند مدت این صنعت، فدای سودهای کاذب کوتاه مدت شود آن هم از جیب مردمی که زیر بار فشارهای اقتصادی هستند.

خودروسازان باید برنامه کاهش هزینه هایشان را اجرایی کنند و به جای خط سازی های خبری و دادن جوهای روانی کاذب به بازار به فکر «تولید» به معنی واقعی باشند. اینگونه همه سود می کنند هم مشتری هم تولید کننده در غیر این صورت یک صنعت مهم در سایه بی برنامگی و انفعال شدید وزارت صنعت، معدن و تجارت رو به نابودی می رود.