امتیاز مثبت
۰
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران خبر داد
پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌های نوروزی از فردا
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 143895
 
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران گفت: پیش فروش اینترنتی بلیت اتوبوس های نوروزی از فردا ۲۳ بهمن و پیش فروش حضوری بلیت اتوبوس نیز از اول اسفند آغاز می‌ شود.

به گزارش تسنیم به نقل از اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران، سید یعقوب میرکتولی افزود: طرح نوروزی جابه جایی مسافر از ۲۴ اسفند ماه ۹۱ آغاز و تا ۱۶ فروردین ماه ۹۲ ادامه دارد و شرکت و موسسات حمل و نقل مسافر در این ایام از حداکثر ظرفیت ناوگان تحت پوشش خود برای ایام اوج تقاضا و همچنین مسیرهایی که حجم بالایی از جابه جایی مسافر را دارند استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: برای انجام سفر برنامه ریزی شده و اجرای بهتر طرح نوروزی جابه جایی مسافر به تمامی شرکت های مسافربری اعلام شد تا پیش فروش اینترنتی بلیت اتوبوس ها را یک هفته زودتر از پیش فروش حضوری آغاز کنند. در این خصوص با اتحادیه و انجمن های شرکت های مسافربری هماهنگی های لازم انجام شده تا بر پیش فروش بلیت های نوروزی بیشتر نظارت کنند.

وی در خصوص تامین ناوگان مورد نیاز در طرح نوروزی گفت: برنامه ریزی لازم در جهت بهره برداری از حداکثر ظرفیت و توان ناوگان حمل ونقل عمومی مسافر شده و در این باره هیچ مشکلی نداریم. هماهنگی لازم نیز با سازمانهای دولتی، نهادها و کارخانجات شده تا در صورت لزوم از خودرهای مسافری مناسب برای پشتیبانی و تقویت ناوگان عمومی در طول اجرای طرح استفاده کنند. 

وی ادامه داد: شرکت ها و موسسات مسافربری ملزم بر عملکرد رانندگان تحت پوشش خود در خصوص خدمت رسانی هرچه مطلوب تر به مسافران بر اساس آیین نامه ها و بخشنامه های صادره و به ویژه الزام آنها به سوار و پیاده نمودن مسافران در پایانه های عمومی و سایر محل های تعیین شده می باشند. 

میر کتولی افزایش ایمنی حمل و نقل را مهم‌ترین اولویت سازمان در اجرای طرح اعلام کرد و گفت: به منظور تامین امنیت، آسایش و رفاه هرچه بیشتر مسافران در سفرهای بین شهری، مدیران فنی شرکت ها و موسسات حمل و نقل مسافر دقت نظر بیشتری جهت تایید سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از سفر داشته باشند.

وی در پایان گفت، در روزهای آتی مراکز پیش فروش حضوری بلیت اتوبوس در سطح شهر را با هماهنگی اتحادیه و انجمن صنفی مسافربری به اطلاع هموطنان عزیز می رسانیم.