امتیاز مثبت
۲
نام نویسی اینترنتی خودرو ۴ صبح !/سایت برای ثبت نام بسته است
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب: 225317
 
چه کسانی با ثبت‌نام تعدادهای بالای خودرو در زمان و مکان مشخص سودهای گزافی می‌برند؟ چه سیاستی پشت پرده ثبت‌نام‌های اینترنتی به مناسبت‌های مختلف وجود دارد؟ آیا نباید مردم عادی از این نوع ثبت‌نام‌ها استفاده کنند؟
 چرا با این‌که سایت فروش ویژه دهه‌فجر خودروسازها باشد، اکثریت مردم عادی موفق به ثبت‌نام نشدند؟ چه کسانی این تعداد خودرو که برای ثبت‌نام می‌گذارند، نسبت به بهره‌برداری از چنین موضوعی استفاده می‌کنند؟ این افراد چه نسبتی با خودروسازها دارند؟

به گزارش اقتصادپرس، طبق تحقیق به عمل آمده از بین مردم عادی، خیلی از متقاضیان موفق به ثبت‌نام در سایت خودروسازها نشده‌اند و سایت بسته بوده و زمان‌های خاصی باز می‌شود؛ از قبیل ساعت یک بامداد، ۴ بامداد، ۵.۵ بامداد. حال این سوال‌ها مطرح است که چه سیاستی پشت قضیه ثبت‌نام‌ها است. چه کسانی با ثبت‌نام تعدادهای بالای خودرو در زمان و مکان مشخص سودهای گزافی می‌برند؟ چه سیاستی پشت پرده ثبت‌نام‌های اینترنتی به مناسبت‌های مختلف وجود دارد؟ آیا نباید مردم عادی از این نوع ثبت‌نام‌ها استفاده کنند؟ آیا در وزارت صنعت، معدن و تجارت بازرس ویژه‌ای وجود دارد که چه کسانی به راحتی تعدادی بیش از ۱۰۰ خودرو ثبت‌نام می‌کنند، ولی افرادی هم وجود دارند که موفق به ثبت‌نام یک خودرو حتی برای استفاده شخصی خود نشده‌اند؟!

در حالی که انتظار می‌رفت وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت جدید برخلاف اتفاق‌هایی که در رابطه با رانت‌جویی در حوزه خودرو وجود دارد، مقابله کند، اما تاکنون جریاناتی که مشاهده می‌شود، تفاوتی با گذشته نداشته است. جالب این‌جاست که مدیران نمایندگی استان‌ها یا کارمندان ارشد این نمایندگی‌ها که وابسته به مدیر هستند، تعداد بالای خودروها را از کانال رانت ثبت‌نام کرده و در آینده با تحویل خودروها، به قیمت آزاد به مشتریان خود می‌فروشند.