امتیاز مثبت
۰
دریچه سد لتیان باز شد
دوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 343019
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت:با توجه به تداوم بارشها رها سازی آب سد لتیان هم اکنون آغاز شد .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،سیدحسن رضوی به آخرین وضعیت سدهای تهران اشاره کردو گفت : در سطح استان تهران گروه های گشت در حال نظارت و رصد سدهای استان تهران هستند تا در صورت حادثه با استفاده از امکانات و تجهیزات شرکت و نیز سایر دستگاه های امدادی نسبت به رفع موانع اقدام کنند.

 
وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد عبور ایمن سیل در سطح استان تهران را داریم، گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته در حال حاضر ورودی سد امیرکبیر ۵۰ متر مکعب در ثانیه، خروجی ۲۱ متر مکعب در ثانیه، حجم ۹۰ میلیون متر مکعب و ظرفیت آزاد برای مدیریت سیلاب ۸۵ میلیون متر مکعب است.

 
رضوی ورودی سد لتیان در حال حاضر ۱۱۲ متر مکعب در ثانیه با خروجی ۱۰ متر مکعب در ثانیه، حجم موجود با ۴۶ میلیون متر مکعب و ۳۰ میلیون متر مکعب ظرفیت آزاد جهت مدیریت سیلاب می باشد.

 
وی گفت : اکنون ورودی سد طالقان به ۵۸ متر مکعب در ثانیه، خروجی ۴.۵ مترمکعب در ثانیه، حجم موجود مخزن سد ۳۰۶ میلیون متر مکعب و ظرفیت آزاد برای مدیریت سیلاب ۱۲۰ میلیون متر مکعب می باشد.

 
رضوی افزود : ورودی سد ماملو با ۱۷ میلیون متر مکعب بر ثانیه با خروجی ۴.۶ متر مکعب بر ثانیه، حجم موجود مخزن ۱۴۰ میلیون متر مکعب و نیز ۱۱۰ میلیون متر مکعب ظرفیت آزاد برای مدیریت سیلاب است.

 
وی تاکید کرد: طبق اطلاعات به دست آمده از سد لتیان به دلیل افزایش ورودی این سد در صورت تداوم بارندگی ها احتمال رهاسازی آبدر روزهای آتی وجود دارد.

 
از عموم مردم درخواست داریم تا به جد از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه جاجرود خودداری کنند.